Юрій Касьянов: За хитромудрими заявами Тимошенко і Гриценка криється продажна позиція чинного Президента

533
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Знайдіть хоча б одну відмінність в позиціях двох кандидатів в президенти. Обидва «не бачать військового вирішення» війни на Сході, тобто – не хочуть воювати за Україну, обидва сподіваються на «дипломатичні зусилля», обидва щосили соромлять чинного президента за зрадницькі мінські угоди. І обидва не збираються відмовлятися від «Мінська» і «нормандського формату». І, звичайно ж, обидва обіцяють «будувати сильну армію».

Вгадали, хто ці сміливці, що хочуть рішуче розрубувати гордіїв вузол російської агресії?.. – Гриценко і Тимошенко. За хитромудрими словесними конструкціями, що пояснюють позицію кожного кандидата, криється все та ж пораженська, боягузлива, продажна і злочинна позиція чинного президента.

Все те ж саме, тільки замість «альтернативи Мінську немає» ми чуємо – «мінські угоди злочинні, але ми змушені їх дотримуватися». Чуємо міркування про силу санкцій, гарантії, процеси… А замість конструктивної розмови про мобілізацію здорових сил нації на відсіч агресії – балаканину про реінтеграцію, прощення, відновлення економіки звільнених територій, які ніхто не збирається звільняти.

Одну відмінність в риториці двох топових кандидатів я все ж знайшов. Не принципову, але все ж. Анатолій Степанович пропонує зробити Сполучені Штати учасником переговорів у рамках діючих «форматів» – «Мінськ», «нормандський процес». Юлія Володимирівна щосили педалює ідею рятівного «Будапештського меморандуму» (так само, як Порошенко сподівається на «Мінськ») в рамках якого нібито можна відновити територіальну цілісність України.

Нісенітниця. Брехня. Обман. Якби Сполучені Штати хотіли – вони б давно приєдналися до всіх процесів, або запустили б свій – безпосередньо б натиснули на Кремль. Цього не зробив Обама. Цього не робить Трамп. І не збирається робити. А «Будапештський меморандум» – всього лише папірець. Які б гарантії в ньому не були записані (а їх там немає – там тільки декларації), виконання записаного залежить лише від доброї волі сильних світу цього. А сильні – не хочуть.

Росія давно наплювала на всі меморандуми, угоди і договори. І їй нічого за це не було. Вона анексувала Придністров’я, захопила Абхазію, Південну Осетію, пішла війною проти Грузії, втопила у крові право чеченців на самовизначення, анексувала Крим, розв’язала війну на Донбасі, збила МН-17… Скільки договорів і зобов’язань порушено, розтоптано, обпльовано?.. І що за це було Росії? Маленький осуд, вигнання з «Великої вісімки», слабенькі «санкції», Чемпіонат світу з футболу, дружні обійми європейських політиків, довірчі переговори з Трампом…

Немає ніякої надії на «дипломатію», на американців, на «Будапештський меморандум». Не обманюйте себе. Політики брешуть. Трусять і брешуть. Але ви – не обманюйте себе. У нас немає інших друзів, крім нашої армії.

Джерело: Юрій Касьянов

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв