Чому італійський міністр вважає Крим «русскім»

413
Маттео Сальвіні, чинний міністр внутрішніх справ Італії

У Європі проросійські сили поступово приходять до влади. Як приклад, міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні, який є лідером партії «Ліга Півночі», прямо визнає законною анексію Росією українського Криму, посилаючись на «історично російські зони з російською культурою і традиціями, які законно належать Росії», а Майдан називає «псевдореволюцією за іноземні гроші». Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник проаналізував рівень загроз на цьому фронті.

«Ліга Півночі» – правопопулістська політична сила, що увійшла до урядової коаліції після нещодавніх парламентських виборів. Її лідер – давній приятель Путіна, часто бував у Москві та в окупованому Криму.

Аналітик зауважує: це вже певна тенденція останніх років – крайні ліві та праві партії, часто фінансовані Кремлем, здобувають вплив у європейських парламентах, одержують міністерські портфелі. І ситуація найближчим часом не зміниться.

«Більше того, розгортання торговельної війни між ЄС і США ще більше розвертатиме західних європейців у бік Москви – така собі альтернатива між американським сланцевим і путінським кривавим газом. Але й звичні для політичного ландшафту ліволіберали не надто відрізняються від нинішніх правих – згадаймо дружбу популіста Берлусконі з російським диктатором.

Це колись популярний журналіст Мусоліні підтримував УНР. А вже післявоєнна Італія – дуже скомунізована і проросійська країна, на що накладаються ідеї Ватикану про налагодження дружби з Москвою (згадаймо зустріч Кіріла та Франциска на Кубі)».

На думку експерта, Україні слід розбудовувати відносини з Вашинґтоном та сусідами в Центрально-Східній Європі – від Хорватії до Балтики. Водночас, вітчизняні дипломати мали би відповідати адекватно на подібні антиукраїнські випади – нотами, зверненнями до НАТО і ООН.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв