Олександр Кочетков: Наша сила – в усвідомленному розмаїтті

256
Олександр Кочетков, політолог

Футбол, бокс, Донбас, Закарпаття, бурштин, ліс-кругляк… Ланцюжок цих понять неминуче призводить до питання «Навіщо?»

Навіщо нам, громадянам України, бути разом, якщо нас стільки розділяє? Який в цьому сенс – миттєвий і стратегічний? Куди ми маємо намір рухатися як спільнота, яка проживає на одній території? За рахунок яких ресурсів ми зможемо рухатися до цієї мети? На що ми готові піти, щоби відстояти цю свою спільність, якщо вона є?

І ще безліч нагальних питань, не давши на які чіткі, зрозумілі, прийняті для українського суспільства відповіді, ми не збережемо Україну навіть в тому вигляді, в якому маємо зараз. І, вже тим більше, не збудуємо країну, в якій хочеться жити, а не їхати у разі першої ж нагоди.

Для початку нам необхідно зрозуміти і прийняти, що всі ми – різні. І маємо право залишатися різними. Думати, розуміти, жити по-різному. Такими нас створив Господь або природа, кому що ближче. І тому ніхто з нас не має права нав’язувати свої правила іншим, якщо тільки це не стосується існування нашої спільноти – України.

Ліс-кругляк – не особиста власність закарпатців, тому вони не мають права рубати і гнати його за кордон. Це наше спільне надбання. І бурштин – не власність виключно жителів Полісся, а загальна. І так далі.

Ось про це треба думати, на моє переконання. А не про те, чому на футбол в недоімперію не можна, а на бокс – навпаки необхідно.

До речі, є такий тест на злагодженість команди. Учасники заходять в душові кабінки, там є крани гарячої і холодної води. Причому, всі крани пов’язані між собою: якщо сильно відкрити собі гарячу, то в інших потече вода холодніша. І навпаки, відкрутити собі холодну – в інших окріп. Учасники не бачать і не чують одного, завдання діяти так, щоби у всіх почала текти вода, якою можна помитися.

Ми – в схожій ситуації. І нам необхідно швидко і надійно пов’язати особисті інтереси заради загальноукраїнського результату.

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв