Міжнародна спільнота спрогнозувала повне виконання Мінських домовленостей

250
Лідери США, європейських держав і міжнародних організацій висловили впевненість, що повернення Надії Савченко до України стане поштовхом до повного виконання Мінських домовленостей.

«Близько двох років тому Надію Савченко захопили у бою на Сході України і проти її волі доправили до Російської Федерації. Її звільнення, після довгих поневірянь, які включали одиночне ув’язнення, є важливою частиною виконання Росією своїх зобов’язань щодо Мінських домовленостей», − цитує Радіо Свобода Державного секретаря Сполучених Штатів Америки Джона Керрі.
У своїй заяві щодо звільнення українки він спрогнозував, що це допоможе нарешті досягти повної реалізації Мінських домовленостей: «Це включає реальне, всеохоплююче і стале припинення вогню на Сході України, надання повного доступу спостерігачам Організації з безпеки та співробітництва в Європі до всіх територій конфлікту, проведення виборів згідно з українським законодавством, які відповідатимуть стандартам ОБСЄ і які моніторитимуть спостерігачі Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини, виведення іноземних військ і озброєння, а також повернення Україні повного контролю над кордоном. Ми також закликаємо РФ виконати умови Мінських домовленостей щодо звільнення всіх заручників і незаконно затриманих осіб».
Президент Франції Франсуа Олланд у своїй заяві щодо обміну Савченко на російських спецназівців Алєксандра Алєксандрова й Євгєнія Єрофєєва також наголосив, що це «суттєвий крок до виконання Мінських домовленостей».
Привітало звільнення українки і керівництво Організації з безпеки та співробітництва в Європі, зокрема директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Майкл Джордж Лінк: «Я дуже щасливий у зв’язку з новиною про звільнення Надії Савченко. Сподіваюся, що її суворе випробування зможе допомогти кооперації, яка буде необхідна для виконання Мінських домовленостей і завершення конфлікту всередині і навколо України».

Коментарi

Коментарiв