Роман Кулик: Не схоже, щоб адміністрація США поспішала злити Україну на догоду Путіну

347
Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Щось після Гельсінкі американці не поспішили нас здавати, як лякався мало не весь український ФБ. Навпаки, Кримська декларація (Crimea Declaration) Держдепу зафіксувала невизнання анексії Криму, засудження вторгнення в Україну й далі по списку. Ще й з посиланням на Декларацію Веллеса від 23 липня 1940 року, яка означила невизнання окупації балтійських країни Сталіним й діяла 51 рік. Ми давно про неї говорили в контексті нашої війни, а тут Помпео ухвалює ідентичну декларацію по Україні. Важко трактувати це інакше, як дії союзника, але ж частина нашого фб і тут вбачає якісь підступні плани по зраді українських інтересів.

Можна хіба віддати належне Помпео, республіканському істеблішменту, який стоїть за цим актом та порадіти сприятливій для нас політичній кон’юнктурі. І поставити крапку на дискусіях і спекуляціях на кшталт «Трамп визнає Крим російським».

Тут і зараз Декларація не зробить для нас відчутної різниці, взагалі. Але щоб зрозуміти її цінність, достатньо уявити альтернативу. Це і знаковий документ, у який можна тикати носом союзників, якщо вони різко забудуть свої недавні обіцянки. За будь-якої адміністрації та президента Штатів.

Все ж «Кримська декларація» – це фіксована позиція, а не постійні голосування ЄС за продовження санкцій проти РФ. За які особливо стрьомно після останніх виборів в Італії.

А декларацію підтримали як наші ключові союзники в регіоні (Литва, Польща, Британія), так і ФРН, Чехія, заяви чи дії яких місцями прямо суперечать нашим інтересам.

Комітет із закордонних відносин Сенату США (під головуванням республіканця Боба Коркера) затвердив та рекомендував до схвалення резолюцію, яка, за великим рахунком, дублює декларацію Помпео в основних тезах.

Кілька днів тому Пентаґон заявив, що збільшує допомогу Україні в 2018-му році ще на 200 мільйонів (про що не забув згадати Помпео на слуханнях у Сенаті). На 2019-й Конґрес вже узгодив 250 млн допомоги тільки по лінії Пентаґона, з яких 50 – на летальну зброю. Якось не дуже схоже, що Конґрес, або чинна адміністрація, намагаються терміново «злити нас» на догоду Путіну.

Джерело: Роман Кулик

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв