Айдер Муждабаєв: Пропозиція продати Крим – прояв російського шовінізму і расизму

290
Айдер Муждабаєв, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR

Макаревичу: Андріє Вадимовичу, Крим не продається.

Я поважав і поважаю Андрія Макаревича, який завжди був проти окупації Криму. Він – один із кращих людей в нинішній огидній Росії, тому дуже не хочеться коментувати його слова про «продаж Криму» в минулому або в майбутньому. Але вони там зараз живуть в своєму світі, в тому числі Андрій Вадимович. Тому мені є що сказати йому та іншим ще не кінченим росіянам.

Розумієте, ніде – ні в Україні, ні в іншому нормальному світі – така розмова в принципі неможлива. Як і серед пристойних людей – завжди і всюди. Уявити, щоб щось таке в свій час сказав би Сахаров, – неможливо. А вони обговорюють саму таку можливість, вважаючи це пристойним. Для мене ж це – прояв російського шовінізму, расизму в найширшому сенсі.

Говорити про Крим на п’ятому році національних переслідувань, що панують там, убивств, викрадень, всіх видів репресій, спонукання десятків тисяч людей до залишення батьківщини, в упор «не помічаючи» жертв переслідувань, корінного народу Криму кримських татар, «не бачачи» їх боротьби і втрат, – це приблизно так само пристойно, як, наприклад, говорити про Ізраїль без євреїв. Такий «етичний голокост».

На жаль, але печерне в самій своїй постановці «меркантильне питання» про Крим піднімається вже не в перший раз. І людині не з печери тут по суті нічого коментувати. Що значить «купити Крим»? А кримські татари – їх теж купити як кріпаків? Не можна говорити про Крим як про речі. Крим – це Батьківщина кримських татар. Не можна продавати людей. Коли Пінчук запропонував здати Крим в оренду, я запропонував у відповідь, щоб він здав в оренду, в рабство своїх родичів. Адже, якщо моїми родичами розплачуватися з Росією можна, то чому його родичами не можна?

Такі «вкидання», навіть прийняті суспільством в багнети, розраховані на те, що ідея оселиться в головах людей. Як ракова пухлина, вона дасть метастази в суспільній свідомості, люди до неї звикнуть і надалі будуть не заперечувати, а всього лише торгуватися.

На пропозицію так чи інакше «продати маму» потрібно відповідати не уточнюючими запитаннями, навіть не обурюватися, а зі сходів спускати.

Джерело: Айдер Муждабаєв

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв