Путін повністю програв Порошенку, − політтехнолог

192
Російський політтехнолог Дмітрій Орєшкін висловив думку, що у справі Надії Савченко Президента РФ Владімір Путін повністю програв бій своєму українському колезі Петру Порошенку.

В інтерв’ю Новому времени експерт наголосив, що Російські Федерація зазнала поразки у цій справі, в першу чергу, завдяки своєму незламному характеру. Крім того, це стало своєрідною перемогою Президента України Петра Порошенка.
«Звільнення Надії Савченко було досить передбачуваним. Російські спецслужби та ті, хто в Росії формує суспільний порядок денний, зазнали з українською льотчицею невдачі. Ставку робили на те, що дівчину залякають і використають як козирну карту, за допомогою якої можна проілюструвати жахи «українського фашизму». Передбачалося, що вона злякається і буде говорити все, що скажуть, або ж стане заручником, за допомогою якого можна тиснути на Україну. Однак сценарій не спрацював, насамперед через сильний характер українки», − констатував Орєшкін.
За його словами, останнім часом льотчиця стала для російської влади тягарем, якого необхідно було позбутися. Відповідно, останнім часом у Кремля постало питання, як зробити це, не втративши авторитету, оскільки РФ не любить демонструвати своєї слабкості й залежності від міжнародної спільноти чи громадської думки. Звісно, Путін хотів здійснити обмін Савченко з максимальною вигодою для себе, проте, врешті-решт, Російська Федерація повністю програла цю битву, що стало очевидно як для України, так і для Заходу.
«Путін ризикує втратити обличчя та опинитися слабаком в очах своїх прихильників, які вважають, що Савченко − злочинниця, яка вбила або сприяла вбивству двох російських журналістів. Замість того, щоб покарати її, Путін відпускає льотчицю на волю. Навіть більше − обмін Савченко на двох ГРУшників має досить поганий вигляд. Російські військовослужбовці видаються набагато слабшими, аніж українська льотчиця. Героїв із них зробити не вдається, тому намагатимуться скоріше забути. З точки зору героїчного епосу, це нерівноцінний обмін. Із моєї точки зору, російський Президент цю історію, радше, програв, аніж виграв. А Порошенко, напевно, виграв», − підсумував політтехнолог.

Коментарi

Коментарiв