Лариса Ніцой: Україна іде в правильному напрямку

702
Лариса Ніцой, письменниця

Україна іде в правильному напрямку. Суджу не по висловлюваннях політиків чи технологів. Так, іде повільніше, ніж може, бо може, насправді, швидше, і основне гальмо якраз політики, та, попри все, ми рухаємося в правильному напрямку. І в мене своє мірило цієї правильності – це діти.

Від дитячих наївних питань: «А хто такий Лєнін? А крейсер «Аврора»? – це що, якийсь корабель, який затонув?» – аж подих затамовую. У цих питаннях все – відходить епоха панування північного брата.

Сьогодні стала свідком дискусії юнацтва: «Російська література гірша чи не гірша за українську».

– Як, як звучить питання?! – перепитала в цих дорослих дітей і аж подих перехопило від захоплення.

– Російська література гірша чи така, як українська. А що, щось не так із питанням? – запитала здивовано юнь.

Все так, діти! Все так! І мені не важливо, якого висновку ви дійдете в дискусії, мені достатньо самого формулювання питання. Бо лише за так сформульоване речення, коли за вершину еталону взято українське, при совєтах можна було запросто отримати звання буржуазного націоналіста і потрапити на багато років у віддалені місця позбавлення волі.

Все так, діти! Дискутуйте.

Україна іде в правильному напрямку. Головне, щоб дорослі знову не звернули з траси на паралельну стежку з чагарниками. Адже по трасі, протореній іншими народами і країнами, іти легше, ніж продиратися до тієї ж мети, але крізь хащі.

Джерело: Лариса Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв