Олександр Кочетков: Заповзятливий жук Медведчук

489
Олександр Кочетков, політолог

Я, звичайно, страшно вибачаюся, але Віктор Медведчук – зовсім не демон у плоті, яким його прийнято зображати. Мовляв, ось це розробка Медведчука, і тут його вплив, і ось тут його чорний радіоактивний слід… Хоча враження він завжди створювати умів.

А під час перебування главою АП Медведчук брав трьома речами. Перша – пам’ять: не соромився слухати і ретельно запам’ятовувати те, що йому говорили різні розумні люди. Друга – системність: на відміну від більшості наших діячів Медведчук не хапається щодня за нове, а перевіряє те, що доручив вчора. Що робить його непоганим політменеджером.

Хоча він ніякий не темний геній інтриги, але все ж не такий ідіот, щоби пов’язувати своє майбутнє з партією-симулякром «За життя».

Ні, Вадим Рабінович, звичайно, приголомшливий політичний комівояжер, він примудрявся нав’язати свої вигадки навіть Ігорю Коломойському. Але в даному випадку, Віктор Володимирович явно діяв не в стані афекту під впливом солодких промов Вадима Зіновійовича.

Тобто у Медведчука є прямий резон рвонути в публічну політику. І підштовхує його до цього, напевно, третя його сильна сторона – інформованість.

За часів президента Порошенка над Медведчуком ніде не капає, оскільки кум партнера, яким є ВВП для ПОП, – поза підозрою. Особисті амбіції Медведчука не опускаються нижче генерал-губернатора України (точніше Малоросії) в складі недоімперії.

Але телевізійна партія «За життя» реалізації таких амбіцій ніяк не сприятиме. А ось завести в Раду на неминучих дострокових парламентських виборах, які будуть одразу після президентських, – безсумнівно може.

Виходить, Медведчук не вірить, що ПОП, який тримає над ним парасольку безпеки, залишиться, і вирішив підстрахуватися. Щоби якщо що, то можна було на весь світ кричати про «політичні переслідування».

А це саме «якщо що» набуває цілком конкретних рис. Справа в тому, що попри пісні ботів, між Віктором Медведчуком і Юлією Тимошенко – ворожнеча предметна. Вона точно знає, що це Медведчук запроторив її в СІЗО за Леоніда Кучми. І це людина Медведчука Андрій Портнов (консультуючись з Медведчуком) при Вікторі Януковичі відправив її в колонію.

Таке не прощають і забувають. У всякому разі, у забудькуватість Тимошенко Медведчук чомусь не вірить. Ось і вирішив пересидіти в парламенті.

Правильно, до речі, не вірить.

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв