Олександр Кочетков: «Сьомий кілометр» лихоманить через вибори

369
Олександр Кочетков, політолог

Друзі з Одеси повідомили, що легендарний ринок «7 кілометр» лихоманить уже другий тиждень. Приблизно половина магазинів-контейнерів закрилися.

Щось подібне було лише за часів раннього Януковича, тоді Юра Єнакіївський брав його під контроль, ринок взагалі мали намір перекинути в Херсонську область – мовляв, там порт теж є. І тоді «7 кілометр» застрайкував і закрився. І вперше помаранчевий «Москвич» не виїхав до Києва. Після чого всі розсмокталося.

Шо, ви таки не знаєте, шо таке «помаранчевий« Москвич»? А шо ви тоді взагалі знаєте у житті і бізнесі?!

Ще при Кучмі на такому старенькому «москвичку» відвозили частку з «7 кілометра» до Києва: часи були стрьомні, ніяка охорона б не врятувала від пограбування, а так – старенька тачка, пенсіонер за кермом, кому прийде в голову, що там в багажнику десять лімов баксами? А потім стало традицією.

Це що, в Китай кеш вивозили залізничними контейнерами, забитими так, що миші не сховатися… Були часи.

Так ось. Пару тижнів тому адміністрація ринку оголосила про різке підняття ціни за оренду місця. А всі контейнери там діляться на «правильні» і неправильні». «Правильні» – ті, у яких є серйозний дах – МВС, СБУ, ГПУ, митниця. «Неправильні» просто відкуповуються, щоб не чіпали.

«Правильні» поскаржилися дахам. Із Києва понаїхало комісій, почали перевіряти, зрозуміло, виявляти занижене митне мито, неправильне оформлення товару та інше, через що магазини контейнери стали закривати. «Неправильні», зрозуміло. А за відновлення торгівлі вимагати по п’ять мільйонів гривень з контейнера.

Причому, характерна аргументація: ці гроші просять «на вибори»!

Торговці прикинули, порахували і вирішили, що їм вигідніше закритися.

Вже не знаю, це дійсно у ПОПа таке придумали або це під них просто косять. Але якщо хвиля «зборів на вибори» покотиться і по інших ринках України, то ПОПу можна буде навіть не висовуватися. Якщо, звичайно, він не збирається побити антирекорд Віктора Ющенка по падінню рейтингу за один президентський термін.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв