Українська слабкість провокує реваншистські апетити Угорщини – експерт

393

Угорська влада заявила про намір призначити міністра у справах угорців Закарпаття. Незважаючи на протести офіційного Києва, нову посаду таки створено. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував причини чергового недружнього кроку сусідів.

«Що відбулось? Фактично було змінено назву посади, яку нині обіймає Іштван Ґрежа. Раніше вона називалася «Уповноважений (комісар) уряду Угорщини з питань співпраці Саболч-Сатмар-Березького району та Закарпаття». Відтепер його назва – «Уповноважений міністра з питань розвитку Закарпаття і програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну».

Це не просто зміна назви, але демонстрація готовності втручатись у внутрішні справи України, пряма заявка на територіальні претензії у майбутньому. Угорщина доводить політичне похолодання з Україною до максимуму. Це після мовних скандалів, після обструкції на саміті НАТО та лобіювання призначення місії ОБСЄ «для захисту угорської меншини».

Експерт констатує, що нині вже цілком очевидно: якщо Україна ослабне – матиме удар у спину. Києву слід не просто засудити ці кроки через дипломатичні канали МЗС, але й інтенсифікувати свою власну політику на Закарпатті, зокрема першочергово усунути одіозних чиновників, які де-факто підтримують претензії Будапешта, як-от на вивішування угорських прапорів. Також потрібна робота СБУ під пильним контролем із центру, оскільки регіональне відділення як мінімум демонструє інертність.

«Стратегію Будапешта недавно озвучив Орбан. Він вважає Україну зоною  впливу Росії й не вірить у перспективи євроатлантичної інтеграції. Більше того, закликає налагоджувати контакти з Москвою, фактично підтримуючи зняття тих мінімальних санкцій, на які вистачило консенсусу ЄС.

Віктор Орбан

Нічого дивного тут немає. Угорці бачать слабкість України, недієздатність нинішньої влади й небезпідставно припускають, що в момент посилення російської агресії Києву може забракнути сил захистити Закарпаття. Тоді повториться 1939 рік і угорці займуть наші землі, тільки тепер з благословення не Гітлера, а Путіна. Для уникнення цього сценарію слід не просто обурюватись, а зміцнювати українську ідентичність Закарпаття, армію та державний апарат».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв