Дмитро Кулеба: Український сегмент Facebook потребує зачистки

491
Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба

Величним буде рік і страшним рік після Різдва Христового 2018, від початку ж революції четвертий.

Будуть в Україні вибори і буде стояти великий плач і скрегіт зубів по усьому фейсбучику.

Знає Facebook, що може зробити, щоб хоч трохи зарадити плачу і скрегіту. Але не знаємо, чи він це зробить в Україні.

Натомість, він це робить в Латинській Америці. У Цукерберґа, схоже, вирішили зробити регіон тестовим майданчиком для відпрацювання технологій боротьби з використанням платформи для дезінформації та маніпуляції в контексті виборів.

Перед нещодавніми виборами у Мексиці вони закрили купу сторінок.

Тепер у Бразилії в жовтні вибори. Facebook щойно накрив і закрив 196 сторінок та 87 акаунтів, що були «частиною координованої мережі за фейковими акаунтами у Facebook і дезорієнтували людей, щоб сіяти розбіжності та розповсюджувати дезінформацію».

Одна тепер надія, віра і сподівання: Facebook прийде, порядок наведе.

Якщо серйозно, то реально український сегмент Facebook потребує зачистки. Ясно, що державі не можна, бо це ж посягання на все святе. А от самому Facebook можна. Ображеним залишиться скаржитися в Лігу Націй. Вже після виборів, звісно.

П.С: І про позитив – українська компанія Family Productions зняла в Києві круте міні-кіно в стилі технохорор із гарним кінцем для канадського стартапу KOHO. Знайдіть в ютубі. Називається Dream Thieves. Про повстання людей проти банків. Впливове американське видання AdWeek (про маркетинг, рекламу і тому подібне) вже його активно обговорює та нахвалює. Фотка з фільму. Але також може розглядатися як образ українського користувача нечищеного від маніпуляцій і фейків Facebook.

Джерело: Дмитро Кулеба

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв