Українські ЗМІ «пробачили» Порошенку скандал із офшорами

244
Відповідно до дослідження аналітичної платформи VoxUkraine, ЗМІ публікує все менше викривальних публікацій щодо офшорних компаній Президента України Петра Порошенка.

Нагадаємо, нещодавно глава держави знову виявився в центрі офшорного скандалу – журналісти Дмитро Гнап і Анна Бабинець оприлюднили результати розслідування, відповідно до якого Порошенка запідозрили у незаконному виведенні 4 мільйонів доларів США за кордон. Крім того, виявилося, що Президент є власником німецького заводу.
Незважаючи на резонанс цієї події, українські ЗМІ стали публікувати значно менше викривальних матеріалів порівняно із першою хвилею панамського офшорного скандалу – якщо тоді кількість повідомлень на цю тему становила понад 1600, то нині цей показник є у 2,5 рази меншим.
Сам Порошенко досі не відреагував на звинувачення, дотримуючись стратегії мовчання. Його наближені й юристи намагаються виправдати Президента, проте він сам не дає жодних коментарів. 
Нині звинувачення стали більш агресивними, з використанням мови ненависті і закидами про дискредитацію української журналістики загалом. Звичайно, такий контент не є домінантним, але тенденція існує – замість того, щоб шукати аргументи на захист чи пояснювати аудиторії технічні деталі доступною мовою, лунають звинувачення на адресу авторів резонансних розслідувань у тому, що вони працюють на умовний Кремль, − ідеться в результаті дослідження VoxUkraine.

Коментарi

Коментарiв