The Economist пояснив, чому Путін звільнив Савченко

234
Авторитетне англомовне видання The Economist пояснило, чому Президент РФ Владімір Путін нарешті вирішив відпустити раніше ув’язнену льотчицю, народного депутата України Надію Савченко.

Видання зазначає, що обмін Савченко на російських спецназівців зовсім не випадково відбувся саме зараз – найближчим часом Європейський Союз повинен розглянути питання щодо продовження чинності санкцій проти РФ, а саме ув’язнення українки було демонстративним прикладом того, як Кремль ігнорує Мінські домовленості.
Тим не менше, звільнення Савченко не вирішує проблеми в цілому, оскільки в РФ досі тримають кілька десятків політв’язнів з України, зокрема йдеться про кінорежисера з Криму Олега Сенцова, Миколу Карпюка та Станіслава Клиха.
Повернення Савченко принесе українському Президенту Петру Порошенку перемогу в піарі, що йому гостро необхідна. Але ефект від неї буде короткостроковим. Повернувшись героєм, Савченко отримала шанс змінити український політичний ландшафт. У неї є моральний авторитет, якого немає в жодного українського політика. Її статус народного депутата послужить платформою для висловлення своїх поглядів. Вона, вірогідно, займе ворожу позицію до будь-який компромісів із Російською Федерацією, враховуючи Мінські домовленості. Вона також може відштовхнутися від провалу Порошенка у виконанні обіцянок, зроблених під час революції, таких як побороти корупцію, – йдеться у статті.
Крім того, більшість росіян також упевнені, що Путін вирішив відпустити Савченко саме для того, аби в подальшому отримати більше користі ніж від того, якби вона й надалі залишалася «трофеєм» у російській в’язниці.

Коментарi

Коментарiв