Політолог спрогнозував спекуляції виборами на Донбасі

270
Керівник Інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук прокоментував законопроект, що передбачає заборону виборів на Донбасі до повернення анексованого РФ Криму Україні.

«Немає можливості прив’язати вибори на Донбасі, які передбачаються Мінськими домовленостями, до звільнення Криму. Це дві різні історії. Звичайно, поки вибори проводити неможливо», − цитує Слово і діло Томенчука.
За його словами, нині сторони дискутують щодо тих питань, які жодним чином не впливають на прогрес у цьому аспекті. Зокрема експерт наголосив, що обіцянки Організації з безпеки та співробітництва в Європі щодо розгортання збройної місії на тимчасово окупованих територіях Донбасу не мають підґрунтя.
«Рішення ухвалює ОБСЄ методом консенсусу, включно з голосом Російської Федерації. Все, що відбувається до рішення, – лише рівень дипломатичних заяв», – підкреслив фахівець.
Законопроект щодо виборів на Донбасі також прокоментував політолог Олександр Леонов, який спрогнозував, що влада може затвердити цей документ, проте врешті про самі вибори не йтиметься.
«Закон можна ухвалити, але важливо, які умови там будуть прописані. Закон про особливий статус також критикували, але за фактом там другий пункт зупиняв дію всіх інших до виконання певних умов. Таким же шляхом можна піти й у цій ситуації. Важливо, як буде виписаний закон про вибори на Донбасі», – зазначив експерт.

Коментарi

Коментарiв