Експерти розкритикували політичні плани Савченко

190
Експерти прокоментували заяву звільненої з російського полону Надії Савченко про те, що вона готова стати Президентом України.

Нагадаємо, під час своєї першої прес-конференції після звільнення Савченко заявила, що не хотіла б бути главою держави, проте якщо цього захоче народ, вона погодиться. У коментарях для Голосу Америки експерти розкритикували цю ідею.
«Погана ідея. Мені здається, таким чином вона ризикує швидко втратити статус героя», − висловив думку професор політології Каліфорнійського університету у Берклі Едворд Вокер.
Його позицію підтримав і екс-дослідник Центру Карнеґі Метью Купфер: «Є побоювання, що у Російської Федерації поменшає бажання обмінюватись в’язнями, чи випускати їх на волю, якщо перший же випущений стане Президентом. Непокоїть і те, чи буде людина, яка зазнала стільки страждань у Росії, ідеальним лідером країни для переговорів у Мінську й у конфлікті з РФ. Україні потрібні чесні та здібні лідери. Думаю, Савченко чесна. Але ми не знаємо, чи вона є здібним політичним лідером».
Професор Нью-Йоркського університету і експерт із питань безпеки Марк Ґалеотті наголосив, що поки Савченко складно аналізувати, оскільки про неї поки дуже мало чого відомо.
«Нині Україна переживає «медовий місяць» із Савченко. Президент Петро Порошенко і лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко хочуть, щоб їх асоціювали з Надією, і сподіваються погрітися у промінні її слави. Але ж сама льотчиця не хоче стати надбанням жодного з політичних лідерів. Тому буде цікаво, як вони відреагують на таку її позицію, і як вона їм відповість. Оце і буде реальний показник», − резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв