Брати Капранови: Треба знати і любити кожен корінний народ України

582
Віталій та Дмитро Капранови, українські письменники, видаці та публіцисти

Сьогодні – день корінних народів. Тутешніх. Так сталося, що Україну заселяли завжди мінімум два корінні народи – степовий та лісостеповий, скотарі та орачі, кочовики та осілі. Трипільці та кімерійці, скіфи-скотарі – скіфи-орачі, венеди – сармати, анти – гуни, половці – руси. У козацькі часи частина степового населення, а саме козаки, розширила свій вплив на більшість території і разом з осілим населенням стала українцями, але все одно залишилися мешканці приморського степу – ногайці та кримці. В тому й сила України, що вона міцно стоїть на двох ногах – степовій та лісостеповій. Саме тому нікому не вдалося підкорити Україну, бо коли одну половину загарбують, друга витягає її з неволі.

Тому треба знати і любити одне одного – українців та кримських татар, караїмів та кримчаків, хоча представників двох останніх народів залишилося катастрофічно мало.
Бо наше коріння – тут, і воно так міцно переплелося, що не розірвеш.

P.S. Не пишіть в коментарях дурниць, що кримські татари – нащадки татаро-монголів. Кримці – нащадки половців, а якщо конкретніше – тієї частини половців, яких звали «руськими половцями».

Джерело: Брати Капранови

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв