Дмитро Савченко: Що треба знати про Молдову

369
Дмитро Савченко, блоґер

Україна розвивається стрімко і рішучо. І все у нас краще, ніж видається зсередини.

Томос написаний, Одеса і Харків – відстояні, українізація за фактом проходить. В певних ділянках життя є тимчасове провисання. Але це питання часу.

Таку тверезість навіює кожен візит до Молдови. ГТС – власність «Газпрому», бидло-таксисти з георгіївськими стрічками, машин на сєпарських номерах Придністров’я – півкраїни, народєц повально ремонти в мокші лабає тощо.

Але є й інша Молдова, маленька, мов ембріон. Вона мислить не совково, втім прорумунськи. (Так, я симпатизую юніоністам. Вірю, що притомні кола України мусять підтримувати їх у Бессарабії, в обмін на відмову Румунії від претензій на Пн. Буковину та Буджак. Така колаборація – єдиний шанс скласти противагу впливам каців у себе під боком)

Отже, місто Сорока, Республіка Молдова. Завдяки фінансуванню Румунії з’явився центр антимокшанства. Церква Радості, зведена у національному стилі Марамуреш (за попередньою інфою вартість проекту ~70 тис. €).

Храм належить Румунському патріархату, а не гундяївській бидло-секті МП. На подвір’ї та в середині усе оздоблено Румунськими та Молдовськими прапорами. Інтер’єр насичено не нікалаями вторимі, а канонізованими молдовськими господарями та героями національної антиосманської епіки. На стіні великий плакат Сфатул Цері (парламент, який 1918 р. ухвалив рішення про вхід Бессарабії в склад Румунії). Віряни у національному одязі. Священик інтелігентний, без черева ім. постніка паши мерседеса, досконало володіє англійською.

У місті Сорока – 7 церковних приходів; 2 – румунських, 5 – гундяївське чмо. В районі близько 50 парафій, з них румунських лише 4.
Середній рівень підтримки юніоністів ~~20-25%. Все інше шлако-вата, бидло-байдужі та «нам масква дайот заработать на рємонтах».

Навіть найзатятіший український зрадо-песиміст не наважиться поставити в один порівняльний ряд описану картинку з ситуацією в нашій країні.

Джерело: Дмитро Савченко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв