Прокуратура взялася за рішення суддів у «справі 2 травня»

278
Прокуратура Одеської області розпочала розслідування кримінального провадження щодо рішень суддів Малиновського районного суду Одеси у «справі 2 травня».

«Прокуратура розпочала кримінальне провадження за ознаками статті про постановлення суддею завідомо неправосудних ухвал відповідно до Кримінального кодексу України. Так, судді Малиновського районного суду під час судового розгляду кримінального провадження за фактом подій 2 травня 2014 року, розглядаючи клопотання прокурора про продовження строків тримання під вартою, ухвалювали незаконні рішення й у порушення процесуальних норм фактично обрали новий запобіжний захід», – повідомила у коментарі Укрінформ прес-служби обласної прокуратури Наталя Хорунжа.
Вона також нагадала, що 27 травня колегія суддів змінила запобіжний захід одному з обвинувачених із тримання під вартою на домашній арешт відповідно до клопотання адвоката росіянина Євгєнія Мєфьодова. Під час слідства було здійснено перевірку законності інших рішень щодо розгляду кримінального провадження у «справі 2 травня», нині триває досудове розслідування. 
Суд спробував пояснити таке рішення тим, що протягом двох років у СІЗО слідство майже вивчило докази проти Мєфьодова, тому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту цілком достатньо, аби обвинувачений не здійснював тиск на свідків і не втік від правоохоронців.
Нагадаємо, нещодавно голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський закликав українську владу до прозорого розслідування трагедії, що відбулася в Одесі 2 травня 2014 року.

Коментарi

Коментарiв