СБУ довела зв’язки Яценюка та Кличка з кланом Януковича

369
Колишній перший заступник глави СБУ Віктор Трепак, який 28 травня цього року передав НАБУ документи «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, заявив, що ці матеріали пояснюють зв’язки лідерів опозиції часів Майдану з колишнім Президентом Віктором Януковичем.

В інтерв’ю Дзеркалу тижня колишній перший заступник глави Служби безпеки України наголосив, що документація дає змогу слідству проаналізувати зв’язки чинної влади з попередниками, а також безпосередньо їхні контакти під час подій Революції гідності. Зокрема йдеться про Віталія Кличка, Олега Тягнибока й Арсенія Яценюка. 
«Пригадуєте, як у січні-лютому 2014 року на Банкову, на зустрічі з Януковичем, ходили відомі політичні діячі, які, начебто, представляли Майдан? Багато хто тоді висловлював незадоволення з приводу перемовин з диктатором, на яких переговірники від Майдану вітались за руку з Януковичем. Так, начебто, й не було до цього звірячого побиття студентів «Беркутом», силових штурмів Майдану, полиття протестувальників крижаною водою, застосування стосовно них зброї, загиблих та скалічених. Матеріали, які я передав Національному антикорупційному бюро, дозволяють із іншого боку подивитися на ці зустрічі, зокрема зрозуміти їхні справжні рушійні сили й «режисерів». А якщо до цього ще додати інформацію про неофіційні зустрічі з диктатором, то взагалі проясниться ще багато чого», − наголосив Трепак.
Він також зазначив, що вищезгадані матеріали дозволять слідчим з’ясувати роль державних силових структур у становленні й існуванні режиму Януковича: «Достатньо сказати, що на підкуп співробітників силових структур, у тому числі «Беркута», задовго до подій 2013-2014 років, виділялися колосальні кошти. Ці матеріали також можуть послужити для розкриття вбивств і з’ясування обставин самогубств, якщо це були самогубства, відомих представників Партії регіонів, які відбулися після падіння режиму Януковича».
«Парадоксом України є те, що її народ двічі фактично робив революцію, але логічно не завершував її, і, з часом, дозволяв владі знову робити своє. Революція гідності не викреслила минулого. Безперечно, у владі багато чого змінилося, при чому змінилося істотно. Водночас багато чого залишилося незмінним. Ідеться не про персоналії – вони змінилися, хоча і не повністю, а про засади формування владних інститутів, принципи їх діяльності, ухвалення рішень, вирішення кадрових питань», − підсумував колишній заступник очільника СБУ.

Коментарi

Коментарiв