Лариса Ніцой: Досить тулити на наш прапор всі відтінки синього!

514
Лариса Ніцой, письменниця

І знову про наш прапор.

23 серпня День українського прапора. Телеканал «Еспресо» запросив мене приєднатися до їхньої акції #прапорнезалежності і зняти відео, у якому б я запросила вас 23-24 серпня уквітчати простір навколо себе (вдома в офісі, в авто тощо) українськими прапорами.

Я погодилася. Візьму, думаю, для зйомок прапорця. Великий прапор, який ми вдома піднімаємо щороку, у мене є, а от маленький, що на столі стояв, десь заносили. Ну, думаю, не біда, куплю новенький.

Що вам сказати. Настав час гостро ставити питання. Руба.

У нас в магазинах продаються прапорці з різною кольоровою гамою і на всі ці прапорці продавці кажуть, що вони українські. Жовто-блакитний, жовто-синій (синє світле), жовто-синій (синє темне), жовто-синій (синє з фіолетовим відливом).

Люди! Так не можна!

Синій колір (як і жовтий) повинен бути одного відтінку, бо то вже буде не наш прапор.

Для порівняння візьмемо прапор США, який складається з червоних смужок і білих. Уявляєте американський прапор біля посольства з рожевими смужками, у візовому центрі – з бордовими смужками, біля Білого дому смужки червоні, біля готелю смужки малинові чи темно-вишневі. Ви не побачите ніде рожево-бордово-малиново якогось прапора Штатів. Куди б ви не пішли, він кругом буде однаковий.

Те саме повинно бути і з українським прапором. Припиніть тулити всі сині кольори на наш український прапор, «яка різниця, який синій». Бо у нас на прапорі не синій темний, наче гроза; не синій похмурий, наче вечір насувається, не блакитний, ніби вилиняв. На нашому прапорі синя смужка – НАСИЧЕНА БЛАКИТНА, як небо в сонячну днину. В сонячну, а не похмуру. У нас ВЕСЕЛИЙ прапор. Не траурний.

І стандарт цього насиченого блакитного кольору затверджений. Він має назву і номер. (Pantone Coated 2935 C) Подивіться хоча б у Вікіпедії.

Українці, будьмо відповідальні в таких деталях. Бо використання іншого кольору, не по стандарту, це неповага до прапора, і до України теж. Це знову з опери «какая разніца». Ви ж розумієте, не важливих деталей у важливій справі не буває.

Джерело: Лариса Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв