Експерт: Загроза з моря заскочила зненацька нашу владу, як зима – комунальників

856

У Чорноморському басейні Росія провадить відверто агресивні дії – починає військові навчання, що перекривають торгові шляхи до Одеси. Для видання InfA експерт центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник аналізує, чого чекати  від розширення ворожої  морської активності.

Як зазначає експерт, головна подія серпня – загострення на морському напрямі. РФ не лише обмежує рух українських суден в акваторії Азовського моря, але й проводить військові навчання на захід від Криму, в зоні виключної економічної зони України, чим обмежує комерційний рух суден до наших портів, насамперед Одеси. Це завдає вагомих збитків українській економіці.

«Здається, що для влади ці дії ворога виявилися такими ж несподіваними, як щорічний сніг на голову для київських комунальників. Хочеться запитати владу: а хіба хтось чекав, що після будівництва Керченського мосту Кремль не обмежиться посиленням військової присутності в акваторії Азовського моря?

Маємо справу з  цілеспрямованою реакцією ворожої держави на нещодавні навчання НАТО та України в цій же акваторії. Москва прагне продемонструвати, що спроможна загрожувати стабільності української економіки, критично залежної від експорту через морські порти. І найгірше в цих умовах – надмірно зосереджуватися на питанні торговельних контактів і загалом транспортного сполучення саме з РФ.

У російської воєнно-гібридної машини ще чимало незадіяних інструментів. Наприклад, повітряний аспект (російські літаки регулярно порушують повітряні території держав НАТО, що вже казати про можливості агресора в українському небі. Готовність до загроз має бути комплексною, на всіх можливих фронтах. Тоді буде менше щирого здивування від «несподіваних» дій ворога».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв