Айдер Муждабаєв: Російське вторгнення в український Facebook. Розвідка боєм

1093
Айдер Муждабаєв, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR

За останні два тижні завдяки атакам кремлівських тролів забанені на 30 днів кілька популярних акаунтів українських журналістів (за хронологією бану) – Романа Цимбалюка, Айдера Муждабаева, Аркадія Бабченка, Мирослава Гая. І я впевнений, що цей список буде продовжений. У міру наближення виборів президента України в довготривалі бани, а то і під видалення, можуть потрапити акаунти багатьох українських політиків, журналістів, громадських діячів, блоґерів. Тих, хто, на думку замовника атак – Кремля – заважає у просуванні російських інформаційних меседжів в українському інформаційному просторі.

Зрозуміло, банити будуть не тих, хто проповідує «мир» на умовах капітуляції, збереження в Україні РПЦ, «позаблоковий статус» України. Банити будуть тих, хто говорить правду. Уже кілька журналістів і громадських діячів розповіли мені, що виявили у себе в підписниках, у коментарях навалу тролів. Ця «розвідка» – частина технології «нейтралізації акаунта ворога»: навала тролів, керівництво яких потім вибирає довільний пост автора за будь-який рік, тобто банять не «за щось» формально, це не має значення, а «тому що». Тому що їм потрібно забанити.

Росіяни шукають слабкі місця в будь-яких системах, і Фейсбук не виняток. Хоча Цукерберґ обіцяв у Конґресі США поставити заслін тролям, на практиці, мабуть, нічого не зроблено. Як мінімум, скарги користувачів на атаки тролів залишаються без уваги, а їх організовані атаки – навпаки. І ніяка «синя галочка» (верифікований акаунт), як показав випадок із Бабченком, не рятує від бану, викликаного великою кількістю одночасних «скарг». Крім того, ці «скарги», судячи з усього, приходять московським співробітникам Фейсбук (мені навіть до коментарів називали якісь імена), а тролі настільки знахабнілі, що відверто пишуть у коментах: «Так, тут усе зроблено. А тепер забанити і твій канал в Ютьюб» (не знаю, чи так це просто зробити, як у Фейсбук).

Загалом. Я вважаю, що потрібно реально щось робити, залишати це так не можна. Я днями поспілкувався з високопоставленими людьми в уряді України, вони, як виявилося, вже ведуть переговори з адміністрацією Фейсбуку з метою «відліпити», нарешті, український сегмент від російського. Я поділився з ними своїми спостереженнями та висновками. Сподіваюся, щось на цю глобальну соцмережу у результаті подіє. Адже втручання в наші вибори аналогічно втручанню в вибори в США, тобто ця загроза для Штатів і України – загальна.

А поки цей процес іде, я і Аркадій Бабченко відправили схожі за змістом листи в Довідковий центр ФБ плюс конкретним офіційним особам у керівництві Facebook по електронній пошті. Можливо, ці люди прочитають їх, і ми отримаємо відповідь.

Джерело: Айдер Муждабаєв

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв