Назар Приходько: Треба переглядати не тільки питання затоплення міст, а й аграрну політику України

326
Назар Приходько, журналіст і волонтер

Не знаю, чи буде вам цікавий цей пост, але все одно я його написав адже вважаю, що питання яке я в ньому підняв нагальне та термінове.

Про погоду: цьогоріч, вся Україна стала свідком якихось погодних аномалій, зокрема відверто тропічних злив, ледь не мусонів. До прикладу сумнозвісна липнева злива у Києві вилила на столицю ТРИМІСЯЧНУ норму опадів за один день…

Вчора, (на світлині) – одномісячну за 2 години. Це серйозний виклик не тільки місцевій владі, а й загальнодержавній політиці. Да, ржать над Віталіком, Садовим, Трухановим чи кимось ще можна і треба, але я б трохи змістив акценти всеукраїнської ржаки. На мій погляд, вона має стосуватися саме невчасного реагування на ПЛАНЕТАРНІ виклики, а не просто що в містах зливовища не чистять чи вчасно техніку відкачувальну на вулиці не виводять.

Це само собою. Проте дивімося ширше. Такі об’єми води потребують змінення всієї каналізаційної інфраструктури, яка має стати потужнішою, а головне сучаснішою. Скільки років каналізаціям Києва, Львова чи Одеси? Навіть боюсь припустити… От з цього і треба починати реагування на ситуацію.

Клімат змінюється. У Київській області вже дуже багато людей вирощують кавуни (родина моєї дружини теж). А 20 років тому ми могли це уявити? Також, я думаю ви знаєте жарт про «Банани дешевші за моркву. Дівчата, хто знає рецепт олів’є з бананами?» Так отож. Як не злива, то посуха пустельна і от банан в таких умовах виросте, а морква «згорить» або ж згниє…

Тому переглядати треба не тільки питання затоплення міст, а й аграрну політику України. У нас після про «Тополиный пух жара, июль» – не працює років з 10 вже. У травні-червні пух летить. І т. д. Тому перегляд багатьох звичних для нас речей в аграрному секторі та комунальному господарстві не тільки спростить подолання наслідків тих чи інших погодних аномалій, а й без перебільшення зміцнить Національну безпеку.

Джерело: Назар Приходько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв