Тарас Загородній: За своїм устроєм Україна більше нагадує США, ніж хвалену Європу

482
Тарас Загородній, політичний експерт

Цікавий аналіз щодо США. Особливо в частині, як формувалася нинішня політична система, яка дозволила країні стати великою. Особливо в частині як вийшло, що при загальному неприйнятті диктату держави (перші іммігранти якраз бігли від надмірного тиску держави в Європі) при цьому президент досить сильна фігура, яка в теорії може стати загрозою для громадян.

В черговий раз переконуюся, що наша країна за своїм устроєм все ж таки нагадує більше США, а не хвалену Європу (особливо розчулюють розумники, які намагаються натягнути на нашу країну досвід мікроскопочних країн з населенням як у Києві).

  1. Українці генетично противляться сильним державним інституціям, які в нашій історії частіше були окупаційними адміністраціями. Тобто питання свободи теж головне, як і у перших іммігрантів. У минулому це з нами грало поганий жарт, оскільки нас завжди оточували централізовані держави, які нас розривали. Але зараз це може стати перевагою. Плюс до цього після 2014 року горизонтальні зв’язки виросли і зміцніли.
  2. На тлі прагнення до свободи є бажання бачити сильного главу держави. 80% українців хочуть обирати президента на прямих виборах.
  3. Де факто у нас вже «прийнята» друга поправка до Конституції, як в США. Право на носіння зброї, яке не дозволяє державі розгулятися в справі обмеження прав і свобод громадян. На руках у населення купа зброї. Поки незареєстрованої. І держава не зможе її ніяк забрати.
  4. Що стосується ставлення до армії, то ми тут вже ближче до Ізраїлю. Довіра до цієї інституції держави у нас найвища – 40-45%.

Тому потрібно танцювати від цього, а не придумувати міфічні «Європи», яких в природі немає і ніколи не буде.

Джерело: Тарас Загородний

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв