Юрій Сиротюк: Підміна понять у країні кривих дзеркал

829
Юрій Сиротюк, керівник фракції «Свободи» в Київраді, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

«Слава Україні», а не «Слава Украінє». Підміна понять в країні кривих дзеркал.

Завтра могла би збутися одна з найзаповітніших мрій Степана Бандери. «І прийде час, коли один скаже «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть «Героям слава!» – мріяв Провідник.

Вперше під час параду нарешті мало б офіційно залунати у війську вже загальноприйняте національне вітання: «Слава Україні».

Тільки здається мені, що лунатиме переважно «Слава Украінє», а відповідатимуть: «Ґероям слава».

І ні Конституція, де є пряма норма єдиної державної мови, ні скасований закон Ківалова-Каліснічєнка, ні військовий статут, ні навіть контракт (в якому напевно передбачено необхідність вільного володіння державною мовою) не можуть заради подолати цій імперській колоніальній пуповині – узкоязичію в армії.

Це ще можна було зрозуміти у 2014.

Але коли від міністра оборони і до молодшого офіцера усі і далі в побуті просторікують мовою вбивць-окупантів та ще й в умовах, коли ключова битва йде за мізки людей- передусім у світоглядній площині – жодного раціонального пояснення знайти не можливо.

Нинішній політичний клас інколи схожий на колективного Мідаса.

А сто років тому Українське військо, що постало з російської армії, всуціль русифікованої, перейшло на українську миттєво, та ще й карали за кожний москальський матюк. І ніхто не казав «какая разніца на каком язикє».

Мова (до речі, президент не вказав про яку саме йдеться) для багатьох і далі є ознакою їхньої колоніальної вищості, від совкових штабних генералів до нових і безперспективних Мустафів і Сєрьож…

Пишу це, бо дуже гірко спостерігати, коли скомуниздивши нашу ініціативу про вітання у війську, паралельно вихолощують зміст.

В страшному сні важко уявляти коли «холодноярці», «чорні запорожці», вояки короля Данила спокійно балакатимуть па-іхнєму і на жаль не під час допиту ворога…

Джерело: Yuriy Syrotyuk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв