Єдина мета Путіна – знищення незалежної України, – російський експерт

199
Російський соціолог, двоюрідний брат Бориса Нємцова Ігор Ейдман спрогнозував, що між Україною та РФ варто чекати загострення конфлікту, оскільки знищення української державності й досі є основною метою путінської політики.

У коментарі DW експерт нагадав, що першим кроком у спробі реалізувати свій задум Президента Російської Федерації Владіміра Путіна була невдала спроба штурму української держави, який врешті зазнав невдачі.
«Російська влада спробувала домогтися розколу в Україні й формування на теренах російськомовних південно-східних регіонів проросійської квазі-держави. У результаті вдалося захопити лише частини Луганської й Донецької областей», − зазначив Ейдман.
Після гучної поразки ідеї щодо штурму Кремль був вимушений перейти до облоги: «РФ посилює військово-політичний тиск на свого західного сусіда, одночасно намагаючись через Мінський переговорний процес затягнути в Україну троянського коня у вигляді так званих ДНР і ЛНР. Саме це насправді й мав на увазі прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков, нещодавно заявивши про підтримку «повернення» Донбасу», − наголосив соціолог.
Він також підкреслив, що багато представників влади замовчують певні питання, які врешті розповідають їхні довіренні пропагандисти. Зокрема, відомий телеведучий Владімір Соловйов не збагне «навіщо нам забирати Луганськ і Донецьк», нехай краще це будуть російські «антитіла» всередині України, за допомогою яких її «очистять від фашистської нечисті» і тоді «нашою буде вся Україна».
«Згідно з російським задумом, який легко читається на переговорах у Мінську, так звані «ЛНР» і «ДНР» мають бути цілковито підконтрольні Кремлю, але при цьому вважатися українською територією, жити за український рахунок і мати з Україною прозорий кордон, лишаючись джерелом постійної політичної нестабільності у країні. Навряд чи Президент України Петро Порошенко на це піде, але й вирішити проблему військовими засобами він не здатен. Тож безплідний переговорний процес може затягтися», − спрогнозував фахівець.

Коментарi

Коментарiв