Зустріч глави Єврокомісії з Путіним спричинила міжнародний скандал

297
Прес-секретар Президента РФ Дмітрій Пєсков заявив, що глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер під час Петербурзького економічного форуму здійснить зустріч із російським лідером. Ця подія вже викликала міжнародний резонанс.

«Ви уявляєте ситуацію, коли Юнкер приїде на форум і у нього не буде зустрічі з Президентом? У цілому тема відносин Російської Федерації і Європейського Союзу надзвичайно важлива, вони не у кращому стані, ми живемо багато років у відсутності концептуального рамкового документа. Його давно не вдалося узгодити, а пізніше взагалі відбулося згортання співпраці», – зазначив прес-секретар Путіна.
Візит глави Європейської комісії до Росії вже викликав значний резонанс серед міжнародної спільноти й обурення низки країн. Лідери багатьох європейських країн впевнені, що ця зустріч може змінити рішення ЄС щодо продовження санкцій проти Російської Федерації, яке організація повинна розглянути вже найближчим часом – передає ТСН.
Зокрема, США, Велика Британія, низка балтійський держав і країн Центральної Європи назвали зустріч єврокомісара й російського лідера такою, що «не має жодної доданої вартості для відносин між ЄС і РФ». Крім того, чимало експертів і політиків упевнені, що Кремль використовує подібні заходи у власних інтересах, аби продемонструвати необхідну манеру поведінки на міжнародній арені.
Крім того, Юнкер поки може відмовитися від візиту до Російської Федерації, запланованого на 16-18 червня поточного року, в тому разі, якщо РФ «зробить несподівану провокацію» або в разі погіршення ситуації щодо України.

Коментарi

Коментарiв