ГПУ несподівано закриває справу проти глави Центру протидії корупції

298
Генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв закрити справу проти глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, а справу щодо колишнього заступника глави ГПУ Віталія Каська передати Національному антикорупційному бюро.

«Я вважаю, що якщо у Генеральної прокуратури є питання до свого заступника, то вони мають скеровуватися в Національне антикорупційне бюро. Власне, так і було зроблено моїм попередником. НАБУ перекваліфікувало статтю і віддало в поліцію, звідти воно знов добрело до ГПУ», – цитує Українська правда Луценка.
Нагадаємо, 15 лютого 2016 року Касько написав рапорт на звільнення, мотивуючи це неможливістю працювати в умовах керівництва на ту мить чинного Генерального прокурора Віктора Шокіна: «Останньою краплею став черговий перерозподіл роботи ГПУ, Шокін забрав у мене всі функції і інструменти вести справи, над якими починала працювати наша команда, в тому числі щодо «діамантових» прокурорів».
«Я маю намір найближчим часом віддати справу щодо Каська в орган, незалежний від Генпрокурора і його заступника, – Національне антикорупційне бюро. Якщо я закрию її – це не об’єктивно, якщо я продовжу – теж не об’єктивно. НАБУ отримає кримінальне провадження щодо Каська і має зробити остаточний висновок: або справу закрити, або направити в суд. Я їм вказувати ні на що не збираюся», – заявив новоспечений глава ГПУ.
Він також повідомив, що в його відомстві триває розслідування ще щодо півтора десятка працівників прокуратури, проте в разі необхідності й ці матеріали віддадуть Національному антикорупційному бюро.
Крім того, Луценко прокоментував стан справи щодо глави Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, оприлюднивши «дві хороші новини»: «По-перше, мені доповіли, що в матеріалах щодо використання коштів американського гранту немає підстав для кримінального провадження, а, отже, воно буде закрито. І друга гарна новина: у Виноградові Закарпатської області є вакансія на посаду місцевого прокурора – і я пропонував би Шабуніну свою кипучу енергію і знання про те, як працювати в прокуратурі, застосувати саме на цій посаді. Конкурс буде оголошено під керівництвом мого заступника з реформ Валентини Теличенко найближчим часом».

Коментарi

Коментарiв