Віктор Небоженко: Чому Порошенко нацьковує Медведчука у боротьбі з Гройсманом

530
Директор служби «Український барометр», політолог Віктор Небоженко

Деякі політологи, наприклад, Віталій Кулик із подивом виявили, що насамперед руйнівна сила Медведчука обрушилася на прем’єр-міністра Гройсмана. Мені здається, що це дуже важлива ознака зростаючої політичної боротьби у вищому ешелоні влади. Що дозволяє прогнозувати вектор і напруження політичної боротьби до Нового року незалежно від президентської виборчої кампанії.

Тут на вершині влади кожен грає свою гру і хоче використовувати іншого в своїх цілях. Всі впевнені, що вони розумніше, сильніше, більш вдалі і хитріші за інших. У цьому сенсі Порошенко, Медведчук і Гройсман, який страждає від їхніх нападок, варті один одного. Всі троє хочуть «переплисти на інший берег», потрапити в новий політичний цикл за рахунок один одного і кожен вибрав свою стратегію і тактику боротьби.

Для того, щоб зрозуміти природу боротьби у трикутнику Порошенко-Гройсман-Медведчук, перш за все треба зрозуміти, яку місію виконує Медведчук в Україні. Багато говорять про прагнення Медведчука обійняти пост президента або голови Верховної Ради. Не вірте. Він розумніший. Йому потрібна реальна виконавча влада і вплив на нацбезпеку, війну з Росією та економіку України.

Медведчук прекрасно розуміє, що він непублічний політик і олігарх і не зможе обратися на високі пости. Він може легко пробитися у парламент, але це не його мета і рівень. Його цікавить, за великим рахунком, вся українська виконавча влада. Все інше зробить «п’ята колона».

І ось чому. Перш за все Медведчук – це куратор виборів від Путіна. Його завдання – зберегти будь-якими шляхами потужний вплив Кремля на Україну, а не повторити кремлівську катастрофу з Януковичем. А потім, імовірно, Медведчук – це майбутній перший віце-прем’єр, який курує «відновлення» Донбасу за лекалами Кремля. Так би мовити, примусовий «реалізатор» ганебних мінських угод. Медведчуку не потрібен увесь Кабмін. Він його і не потягне, а Захід не буде співпрацювати з креатурою Кремля. Медведчуку потрібен Донбас. А тут його політичні плани і лобістські інтереси зіткнулися з інтересами Порошенка і Авакова, які теж хотіли б сісти на міжнародний проект відновлення зруйнованого народного господарства Донбасу. Міністр МВС Аваков навіть озвучив мінімальну цифру міжнародної допомоги – 20 млрд. А недавно вибухнув серйозною статтею про жахливе екологічне становище Донбасу. Однак Кремль кидає на цю ділянку роботи саме Медведчука, оскільки Ахметов, наляканий світовими процесами, санкціями проти Росії, критикою офшорів, американською і британською жорстокістю до російських олігархів поводиться вкрай суперечливо і обережно. Він не хоче відкрито брати відповідальність на себе. Хоча, після вбивства Захарченко і призначення своєї людини – Трапєзникова – на місце ватажка «ДНР» добре видно, що Ахметов так просто владу на Донбасі не віддасть.

Тому Медведчук, крім інтересу до президентських виборів, багато уваги приділяє нинішньому і майбутньому Кабміну України після нових парламентських виборів. І тут у нього на шляху виникає постать наполегливого, самовпевненого і хитрого нинішнього прем’єр-міністра Гройсмана, якого ображає і дратує підвищений інтерес Медведчука і Порошенка до Кабміну. Ясно, що Гройсман, спираючись на «Народний Фронт» Яценюка- Авакова-Турчинова зробить усе, щоб не пустити Медведчука у виконавчу владу. Він і так мучиться від «смотрящих» і лобістів Порошенка у Кабміні, а тепер ще й Медведчук зі своїм апетитом і «хотєлками». Ось де криється конфлікт Медведчука і Гройсмана.

А президент Порошенко, як завжди, у своєму амплуа – стравити усіх між собою і використовувати їх у своїх інтересах. Крім того, для Порошенка пара Гройсман і Аваков – це найбільша перешкода у використанні адмінресурсу у виборчій кампанії. Якщо йому не вдасться позбутися від обох до початку виборів, то він явно не проходить до другого туру. Тому Порошенко нацьковує і підтримує Медведчука в його боротьбі з прем’єр-міністром Гройсманом. Точно так, як він травив самовпевненого Саакашвілі з Яценюком і потім з Коломойським. За цією логікою скоро можна прогнозувати виникнення конфлікту Медведчука і Авакова. В результаті, політичні інтриги і чорний піар проти Авакова виникнуть набагато раніше, ніж він думає, а крісло під прем’єр-міністром Гройсманом захитається уже до Нового Року.

Джерело: Віктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв