Судова реформа покаже нульовий результат, – Шабунін

201
Глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін прокоментував обіцянки влади щодо запровадження судової реформи після внесення відповідного законопроекту до ВРУ 31 травня 2016 року.

У коментарі Радіо Свобода глава Центру протидії корупції наголосив, що реальне реформування судової системи напряму залежить від створення ефективних антикорупційних судів, у той час як у імплементацій них відповідних законах нині про них є лише згадки про необхідність їх формування.
«Ми пам’ятаємо довгу реформу Генеральної прокуратури: теж красиві вислови, правильні інфографіки, красиві слайди – і нуль результату в підсумку. Я боюсь, щоб судова реформа не повторила долю реформи Генпрокуратури, коли буде багато довгого процесу з нульовим результатом», – підкреслив Шабунін.
Прокоментував законопроект і експерт Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда, на думку якого після реформи судді стануть політично залежними від глави держави: «Завжди різні політичні сили спрямовують багато зусиль, аби пропхати своїх людей на ці посади. Але якби вони змінили свою тактику, наприклад, намагались би не допустити на посади людей, яких пропихають інші політичні сили, то це дало б дуже гарний результат».
Уже 1 червня цього року парламент сподівається ухвалити необхідні для запуску судової реформи зміни до Конституції України, проте, на думку екс-судді Конституційного Суду Василя Німченка, відповідний законопроект цього дня навіть не вдасться внести на розгляд, тим більше якщо враховувати наявність нової редакції закону про судоустрій.

Коментарi

Коментарiв