Лариса Волошина: Чому немає системного спротиву українців в Криму

401
Лариса Волошина, блоґер

Відсутність системного спротиву українців в Криму має пояснення. Кримські татари – це народ, який отримав свою політичну суб’єктність задовго до повернення до Криму. Вони створили структури – Курултай і Меджліс кримськотатарського народу. З ними вони поверталися в Крим, з ними вони боролися. І ці структури прекрасно працюють зараз. Росія намагалася припинити їхню діяльність, але в неї нічого не вийшло.

Українці в Криму політичної структури не мали. Ця спільнота не мала своїх представників. Не було кримської регіональної україноцентричної партії. Ті політичні партії, які нібито мали представляти українців Криму – політичних українців Криму, взірцем яких є Балух і Сенцов, – вони після окупації Криму замовкли. Тому зараз маємо ситуацію: українці є, їхня громадянська позиція є, але вони не є об’єднані. І в умовах окупації об’єднатись складно і дуже небезпечно. Де гарантія, що так звані культурні центри в окупованому Криму не є філіалами ФСБ, ціллю яких є виявлення людей з громадянською позицією? Я б не радила зараз намагатися об’єднатися – це є дуже небезпечним.

Це докір всім нашим політичним партіям. Вони вже сьогодні починають говорити нам, що знають, як повернути Донбас і Крим. Ці люди не створили жодної політичної структури на окупованих нині територіях. Тому мешканці цих територій навіть не в змозі проявити своєї політичної позиції. Єдині, хто може це зараз зробити, – це кримські татари. І це момент, над яким ми всі маємо задуматись: громадян та їхньої позиції мало для того, щоб захистити державу. Потрібні інституції, потрібне громадянське суспільство – не бутафорські організації, які отримали грант, вивіску і роблять флешмоби, а справжні, під якими є тисячі людей, об’єднаних навколо однієї ідеї. Тільки це працює, тільки це дає захист.

Джерело: Лариса Волошина

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв