Юрій Сиротюк: Не можна любити Героїв інших країн ціною своїх Героїв

445
Юрій Сиротюк, керівник фракції «Свободи» в Київраді, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Представниця Президента у парламенті Ірина Луценко виступила з прекрасною ініціативою назвати одну з вулиць Києва іменем Джона Маккейна.

Все було б нічого, якби не одне але.

Перейменувати пропонують вулицю, яка вже пройшла повну процедуру перейменування (ініціювання, підтримку комісії з питань найменувань, громадське голосування, підтримка профільних комісій Київради) на честь Дмитра Донцова.

Тепер команда Петра Порошенка хоче зігнорувати думку Київської громади, порушити демократичну процедуру, а ще гірше – відсунути українського героя Дмитра Донцова, щоби поставити героя американського.

Думаю, це неправильний хід. У Києві є достатньо вулиць, які могли б носити ім’я Джона Маккейна. Наприклад, Пушкінська, Толстого, зрештою Московська.

А так вийшло вчергове якось по-дебільному. У сторіччя Української держави в Києві не буде вулиці ідеолога українського націоналізму, одного з батьків української державності Дмитра Донцова. Як зрештою не буде і вулиці Маккейна. Бо саме президентська фракція у Київраді внесла зміни у порядок перейменувань і заборонила присвоювати вулицям імена загиблих людей не раніше ніж за два роки після смерті.

Але пригадуючи як брутально мені відповідали менеджери підприємства гаранта «Ленінська кузня», коли в рамках декомунізації я просив назвати підприємство «Бандерівська кузня». І все стає на свої місця.

Щоби виправити ситуацію і зберегти обличчя гарант дотримання Конституції має зробити все, щоби у Києві була і вулиці Дмитра Донцова і вулиця Джона Маккейна…

Джерело: Yuriy Syrotyuk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв