Олександр Солонько: Українці мають право обирати владу без феодальної мажоритарки та пірамід підкупу

353
Політичний аналітик Олександр Солонько

Все починається із представницької влади. Обираємо ми її напряму. Потім уже вона (президент і депутати) призначають владу виконавчу. Представницька влада формує законодавство – правила гри, і слідкує за дотриманням цих правил. Як судити, оподатковувати, керувати публічним бюджетом, виплачувати соціалку тощо.

Коли представницька влада не працює – не працює і все решта. Охорона порядку, освіта, медицина, державні фінанси, оборона, наука… Список можна продовжувати до нескінченності.

Ми часто намагаємося знайти виправдання власній пасивності чи безвідповідальності голосування на виборах через аргумент, що ні на що не впливаємо. Мовляв, яка різниця за кого чи тим більше як я голосую. Прокурори, судді, керівники ДП і далі будуть займатися корупцією і не нестимуть відповідальності.

Це не правильний підхід. Чим вища громадянська активність, тим краще розвивається держава. Чим більше громадяни залучені у формування представницьких органів і формування правил їх роботи, тим більше шансів на цивілізований розвиток.

Нормальні депутати будуть приймати адекватні закони і боротися із системою безпредєлу силовиків та подібними речами. Президент, як гарант Конституції та суб’єкт виключного доступу до найповнішої інформації про діяльність органів влади буде і сам за наявності бажання дуже ефективно боротися з корупцією. Нормальний президент, а не гарант олігархічного ладу.

В цій ситуації принципово, щоб представницьку владу обирали за цивілізованими правилами. Без феодальної мажоритарки, підконтрольних комісій та пірамід підкупу виборців. З реальною відповідальністю за порушення закону.

Наш обов’язок як громадян домагатися впровадження таких правил. Власне, завтра 6 вересня, під ВР відбудеться акція, яка покликана цей процес розвивати. Україні потрібен новий виборчий закон, прозора система і усунення впливу олігархів на політику, як інструменту впливу на економіку. Отож, завтра о 8.30 збираємося під парламентом і доводимо, що гідні кращого життя, а не лише скаржимося на кухнях.

До зустрічі!!!

Джерело: Олександр Солонько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв