Українці стали більше довіряти вітчизняним ЗМІ – соціологія

443
Телевізійні ЗМІ залишаються джерелом №1 в структурі медіа-споживання

В Україні виріс рівень довіри до вітчизняних засобів масової інформації. Водночас довіра до російських ЗМІ залишається низькою. Про це свідчать результати опитування соціологічної компанії InMind на замовлення Міжнародної громадської організації Internews.

Загальнонаціональному телебаченню довіряють 61% опитаних, Інтернет-виданням – 58%, друкованим ЗМІ – 39% і загальнонаціональному радіо – 33%.

Майже такий і рівень довіри до регіональних ЗМІ (ТБ довіряють 56% населення, Інтернет-виданням – 52%, друкованим ЗМІ – 34% і радіо – 35%).

Зазначається, що рівень довіри до російського телебачення, радіо та преси знизився порівняно з показником минулого року. Російським ЗМІ довіряють 3-10% опитаних.  Основними причинами недовіри до медіа є недостовірність інформації та однобокість її подачі.

По всіх типах медіа, крім друкованих, респонденти віддають перевагу загальнонаціональним ЗМІ замість регіональних. При цьому аудиторія регіонального телебачення та інтернет ЗМІ зросла.

Як і раніше, телевізійні ЗМІ залишаються джерелом №1 в структурі медіа-споживання. В основному за рахунок старшої аудиторії (46+). Найбільш популярними телевізійними каналами залишаються «1+1» та «Інтер».

Значно зросла аудиторія Інтернет ЗМІ – це стосується як сайтів новин, так і соціальних мереж. Онлайн-медіа найбільш популярні серед молодшої аудиторії – сайтами новин більше користується аудиторія 18-45 років, аудиторія соціальних мереж трохи молодша – до 35 років.

Також зазначається, що споживачі найчастіше віддають перевагу агрегаторам новин.

Аудиторія друкованих ЗМІ продовжує зменшуватись.

Опитування проходило у 4 хвилі: у травні-червні 2015, 2016, 2017 та 2018 років. Методом особистого інтерв’ю було опитано приблизно 1640 осіб під час кожної хвилі серед чоловіків і жінок у віці 18-65 років у містах з населенням більше 50 тисяч осіб, крім Криму та зони операції об’їдених сил.

Постійне посилання

 

 

Коментарi

Коментарiв