Андрій Ніцой: Забудькуватість українців дозволяє шахраям приходити до влади

495
Директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой

НІ ВИБОРАМ ЗА ЗАКОНОМ Яценюка-Турчинова-Януковича

Багатотисячна акція за новий виборчий кодекс під ВРУ не виглядала переконливою. Хоча все було правильно: широка палітра партій і спікерів, цікаві виступи і прапори, гострі висловлювання і вогонь в очах активістів, гарний звук і сцена, і навіть гречку мажоритарникам повертали у мішках. Але якось непереконливо. Можливо, я дуже суб’єктивний, але хотілося чогось більш дієвішого. Вже був такий самий мітинг на фініші минулої парламентської сесії. Тоді теж правильно говорили, закликали, переконували. І я тоді виступав: закликав урівняти усіх у телевізійній політичній рекламі, заборонивши комерційну (тобто, додаткову – куплену за накрадені гроші) телевізійну рекламу. І шо?!

Після виступу В.Чумака, який назвав діючий закон про вибори не законом Януковича, а законом Порошенка, мені все стало зрозуміло. Люди просто забули недавню історію ухвалення нового виборчого закону у 2011 році, який запровадив мажоритарно-пропорційну систему виборів народних депутатів України. Забули зраду! Мені стало печально, адже така забудькуватість дозволяє політичним шахраям і брехунам приходити до влади, а потім надовго залишатися в ній. От і тепер щирі патріоти кидають каміння у Порошенка, який на момент ухвалення цього закону був дрібним політичним шлепером. Так, тепер йому вигідна консервація мажоритарки і комерційної телереклами, які дають можливість підкуповувати та зомбувати виборця. Але ж, люби Боже правду, у витоків цього закону стояли інші, а зовсім не Порошенко.

Нагадаю недавню історію 2011 року. 4 серпня 2011 року Печерський суд ув’язнює Ю.Тимошенко. Низка демократичних партій створює Комітет опору диктатурі Януковича. Починається підготовка скоординованої парламентської виборчої кампанії із взаємним непоборюванням та спільним контролем за підрахунком голосів. На мене була покладена координація дій у формуванні виборчих комісій партіями КОДу. Аж раптом Партія регіонів ставить на голосування зміни до виборчого законодавства з партійно-пропорційної системи, яка діяла на виборах 2006-07 рр. на змішану мажоритарно-пропорційну зразка 2002 року. І трапляється диво: кількома голосами депутатів з пулу Турчинова-Яценюка ці зміни отримують необхідну більшість. Пам’ятаю цей скандал в КОДі. Свободівці буквально трощили Яценюка, Турчинова і Ко. Сергій Бондарчук від «Нашої України» жорстко і принципово ставив питання подальшої співпраці із запроданцями. Лідери менших парламентських партій впали в ступор. Посольства США та інших західних країн були в шоці. Янукович з Клюєвим потирали руки і насміхалися над жадібністю та продажністю лідерів так званої Об’єднаної опозиції.

До речі, нагадаю що сама назва «Об’єднана опозиція Батьківщина» також з’явилася внаслідок зради Турчинова-Яценюка. В проголосованому їхніми стараннями виборчому законі зникли виборчі блоки. А отже і виборчий блок Юлії Тимошенко, який впевнено перемагав на виборах 2006 і 2007 років. Словом, пацани прогнулися перед Яником по повній програмі ще у 2011 році.

Хтось скаже, що у 2018 році ця історія семирічної давності вже не так важлива. А я дозволю собі не погодитися. Не викривши злочинну політичну змову Яценюка-Турчинова і Ко у далекому 2011 році, ми не подолаємо опір «нової» влади Порошенка-Турчинова-Яценюка в ухваленні нового виборчого кодексу. Історична пам’ять дозволяє не наступати на ті самі граблі.

Джерело: Андрій Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв