Лариса Ніцой: «Рускій мір головного мозку» – це вірусна інфекція

1128
Лариса Ніцой, письменниця

Російськомовні філатовці в Дніпрі стали дибки. Хто посмів вимагати не вмикати в кафе і ресторанах пісні тих російських музикантів, ворогів України, які підтримують військову агресію в Україні?

Мер поважно оголосив, нікого забороняти не будемо. Нехай слухають ворожі пісні. Мерія з музикою не воює. Дніпряни вільні самі обирати, ким їм бути: ворогами України чи українцями – і мер підтримає цей вибір.

Рішення на ура сприйняли російськомовні. Аж піною сходять в коментарях. Топчуться по українцях. Що вони захищають? Рускій мір.

Російськомовні – найвразливіший прошарок населення для вірусної інфекції «рускій мір головного мозку». Не всі російськомовні ним хворі. Однак, вони – слабка ланка, вразлива. Слабша і вразливіша, ніж україномовні.

Українська мова – це щеплення від «Русскава міра». Україномовний одразу помічає поруч із собою вірус – російську пісню, російський фільм. Російськомовний цього не помічає. Цей вірус – уже частина людини. Людина – його носій. Спочатку людина розмовляє російською мовою, а потім вірус захоплює її мозок. Людина починає дивитися на світ очима росіянина.

Як це проявляється в житті. Наведемо приклад.

Ситуація 1. Україномовна родина приходить в ресторан. Співає Лепс (хтось подібний). Мозок україномовного одразу сигналізує своєму власнику, що звучить пісня російською мовою. Україномовний це помічає і розуміє, що співає людина, яка підтримує агресію проти України – отже, співає ворог. В’їзд цього ворога заборонений в Україну, чому він тут співає? Україномовний іде до адміністратора і просить вимкнути таку пісню, вимкнути ворога. Вимкнути рускій мір. Адміністратор вимикає Лепса, і вмикає, наприклад, Скрябіна. Вмикає український світ.

Ситуація 2. Та сама, лише родина російськомовна. Ресторан. Співає Лепс. Російськомовний не реагує на російську пісню. Його мозок такого сигналу йому не посилає. Ця пісня звучить його рідною мовою. Він може її навіть не помічати. Російськомовному комфортно. Російськомовному співає Лепс – то хай собі співає. Російськомовний Лепс не ворог російськомовному мешканцю України – вони соплемінники. Якщо україномовний просить Лепса вимкнути, то російськомовний стане на захист Лепса. Стане на захист «Рускава міра».

Російськомовні не помічають, коли стають інфіковані. Україномовні – щеплені проти вірусу українською мовою. Це не є стовідсотковою гарантією від захворювання, як і будь-яке щеплення, але україномовні – захищеніші.

То що ж відбулося в Дніпрі? Інфіковані стали на захист інфекції. Мер замість того, щоб запобігти епідемії та припинити інфікування «Русскім міром» інших громадян – умив руки. Бо й сам інфікований. Тепер справа знову за небайдужими людьми, які розуміють загрозу.

Мер сказав, що нереально здійснити вимогу – заборонити пісні виконавців, що підтримують військову агресію проти України. Насправді ж усе просто. Мерія ухвалює таке рішення. А далі – справа техніки. Ті ж небайдужі українці, узявши як підтримку те рішення, донесли б силою думки та переконливим словом ПРАВИЛЬНІСТЬ такого рішення до власників ресторанів. Але щоб ухвалити таке рішення, треба, по-перше, бути не мером, а Головою. А по-друге, не буде вірус «рускава міра», який захопив головний мозок, боротися з вірусом рускава міра.

Джерело: Лариса Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв