Сотні вбивць звільнили відповідно до «закону Савченко»

651
Державна пенітенціарна служби повідомила, що відповідно до так званого закону Савченко довелося звільнити майже 900 засуджених за вбивство осіб.

Станом на 27 травня 2016 року положення Закону України від 26 листопада 2015 року № 838-VIII «Про зміни до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення в строк покарання застосоване майже до 45 тисяч осіб, – ідеться в повідомленні прес-служби Державної пенітенціарної служби.
У цілому від подальшого відбування покарання звільнили 6382 особи, з них 5702 засуджених і 680 ув’язнених. Підкреслимо, 866 осіб засудили за навмисне вбивство, 554 ув’язнених – за умисні тяжкі тілесні ушкодження, 691 особа – за злочини, пов’язані з наркотиками, 1690 ув’язнених – за крадіжку, 1164 – за розбій, 906 громадян – за грабіж, іще 15 осіб – за злочини проти основ національної безпеки, і інші злочини.
Нагадаємо, метою ухвалення «закону Савченко» влада назвала відновлення прав і законних інтересів осіб, засуджених до позбавлення волі, права яких були значно обмежені під час утримання під вартою, зменшенню строків тримання у слідчих ізоляторах громадян, які перебувають під слідством і судом, а також економію бюджетних коштів. Проте, в результаті на волю вийшли сотні вбивць, зокрема 6 квітня цього року на волю вийшов колишній народний депутат України Віктор Лозінський, який відбував покарання за вбивство.
У квітні цього року міністр юстиції Павло Петренко заявив, що «закон Савченко» про дострокове звільнення доведеться змінити: «Це питання підняла Генеральна прокуратура. У них є два варіанти: звернутися до Президента, щоб він вніс відповідні законодавчі ініціативи, або до уряду – в цьому випадку Міністерство юстиції готове бути «хедлайнером» і представити відповідний законопроект в парламенті. Наша позиція: ті, хто вбивав, ґвалтував і займався бандитизмом, не мають право достроково виходити на свободу».

Коментарi

Коментарiв