Де в Україні найбільше сумують за «совком»

527
Кожен четвертий українець хотів би, щоби Радянський Союз відродився

Для громадян України, які мешкають на Сході та Півдні держави, більше властива ностальгія за радянським періодом, ніж для жителів інших регіонів. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного «Кальміуською групою» в партнерстві з компанією GfK Ukraine.

43% населення загалом та 51% жителів Донбасу вважають, що їхнє життя чи життя їхніх сімей в радянські часи було кращим, натомість не згодні з цим 42% та 31% відповідно.

У цілому, що життя у радянський період було кращим, вважають трохи більше 50% опитаних на Донбасі, Сході та Півдні України.

У Центрі майже рівна кількість тих, хто вважає, що життя до 1991 року було кращим, та тих, хто так не вважає (42% проти 43%).

Лише на Заході кількість громадян, які вважають, що зараз життя їхніх сімей краще, ніж було у радянський період, відчутно перевищує кількість тих, хто дотримується протилежної думки (54% проти 31%).

Соціологи зауважують, що у всіх регіонах достатньо велика кількість людей не визначилася із відповіддю (від 15% до 18%).

Кожен четвертий загалом в Україні (25%) та третій на Донбасі зокрема (36%) хотіли би, щоби Радянський Союз відродився, і Україна була його частиною, а 68% та 51% не хотіли би, щоби це сталося.

Водночас попри такі оцінки радянського періоду ідея незалежності України має підтримку абсолютної більшості громадян по всіх регіонах.

49% населення загалом і 37% жителів Донбасу цілком або скоріше підтримують декомунізацію в Україні. Натомість третина населення України (34%) і близько половини населення Донбасу (46%) – не підтримують.

Найпоширенішими причинами непідтримки декомунізації є повага до радянського минулого та переконання у тому, що нині існують більш нагальні проблеми, ніж декомунізація.

Дослідження проводилося з 4 по 20 червня 2018 року в усіх областях України за винятком непідконтрольної частини Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв