У Мінську навіть не згадали про збройну місію ОБСЄ на Донбасі

247
1 червня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з питань урегулювання ситуації на Донбасі в Мінську, проте сторони не розглянули питання щодо поліцейської місії ОБСЄ на Сході України.

Уже традиційно зустріч дипломатів завершилася фактично безрезультатно. З нагоди Дня захисту дітей сторони обговорили долю сиріт на Донбасі й методи їх захищення. З відповідною заявою виступив посол Організації з безпеки та співробітництва в Європі Мартін Сайдік:
«Я особливо занепокоєний тими порушеннями режиму зупинення вогню, які призвели до військових і цивільних жертв, та нещодавніми навмисними порушеннями стосовно беззбройних співробітників та майна Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ».
У свою чергу представник України у групі з питань безпеки Євген Марчук повідомив, що протягом останнього часу набули зовсім іншого характеру – бойовики все частіше обстрілюють українські позиції з танків, важких гармат і систем залпового вогню.
«Це елементи ескалації, про що ми говоримо, не просто зросла кількість обстрілів, це інша якість ситуації, і вона не може відбутися просто так собі», – цитує Радіо Свобода українського дипломата.
Не відбулося жодного прогресу і щодо питання обміну полоненими. Вкотре сторони лише підтвердили сам факт обговорення цього аспекту. Зокрема представник України в гуманітарній підгрупі Ірині Геращенко після зустрічі у своєму Facebook написала, що терористи приховали інформацію про місце перебування українських військовослужбовців і прив’язали їх звільнення до амністії всіх бойовиків так званих ДНР і ЛНР.
 
Додамо, нещодавно американський політолог Дейвід Креймер закликав Україну скасувати Мінські домовленості, які, на його думку, є досить хибним документом, оскільки його положення не згадують про анексію Кримського півострова. Натомість, ідеться про якісь «іноземні сили», а не «сили РФ».

Коментарi

Коментарiв