Андрій Ніцой: Порошенко і Ко хочуть продати РФ ракетний крейсер «Україна»

1243
Директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой

НЕ ДОЗВОЛИМО ПРОДАТИ РОСІЇ РАКЕТНИЙ КРЕЙСЕР «УКРАЇНА»

Прошу своїх друзів та читачів підписати Петицію та зберегти для України ракетний крейсер https://petition.president.gov.ua/petition/46576. Ракетний крейсер цього класу і такої потуги є лише у двох держав: США та РФ. Україна могла б стати третьою.
Як відомо, сьогодні український флот не може протистояти Чорноморському флоту ВМС, який має у своєму складі 43 бойові кораблі й належну кількість допоміжних суден, а також повітряний і наземний компоненти.

Це яскраво проявилася під час викрадення нафтодобувних платформ «Чорноморнафтогазу», так званих «вишок Бойка» та блокади Азовського моря.
Єдиним бойовим кораблем України, здатним ефективно протистояти російському Чорноморському флоту є ракетний крейсер проекту 1164, заводський № 2011, колишня назва «Україна».

Крейсер – клас бойових надводних кораблів великої водотоннажності з потужним озброєнням, здатних виконувати незалежно від решти флоту. Він спущений на воду судозаводу в Миколаєві і його готовність складає 95% (потребує встановлення озброєння та навігації).

Стан крейсера:

З кінця 2015 року команда президента вирішила продати його, як це зробив Кучма з крейсером «Варяг», який під назвою «Ляонін» згодом став на озброєння ВМС Китаю.

На наш крейсер вже давно претендує РФ. І це не випадково. Фахівці стверджують, що тепер в Чорному морі немає корабля, здатного одним ракетним залпом накрити узбережжя Краснодарського краю і водночас прикрити небо над південною Україною. Зрозуміло московити провернуть цю оборудку з українською владою не напряму, а через третю сторону.

А що Порошенко і Ко пропонує навзаєм ВМС України? Він хоче закупити старі американські катери або катери «Лань», «Кентавр» чи «Гюрза» («Ленінська кузня»), здатні виконувати поліцейські функції та вивозити на рибалку в море чиновників. Це прикривається модною тезою про наслідування Ізраїльській оборонній доктрині «москітного флоту» 1960 року. Проте, Ізраїль має ворогами арабські країни, а ми – ядерну РФ. Та й він за цей час змінився: головною ударною силою є підводні човни класу «Долфін», оснащені крилатими ракетами великої дальності, які здатні нести ядерні боєголовки. Та й до українського крейсера ВМФ Ізраїлю «недотягує».

Історія України переконливо свідчить, що роззброєння (в т.ч. ядерне), демілітаризація армії завжди приводила Україну лише до поразки. Натомість, одного лише наказу про бойову готовність і дозвіл на нанесення удару по території агресора зупинило Путіна перед островом Тузла.

Піараси АП і МО наголошують на «застарілості» крейсера. Але забувають вказати, що флагман ВМФ України «Гетьман Сагайдачний» «молодший» за крейсер лише на рік. Не забуваймо, що в результаті рішення про добудову крейсера оборонна галузь та наука отримають замовлення на сучасну вітчизняну зброю, навігацію, радіолокацію, лазерну оптику, гідролокацію тощо, припиниться відтік закордон унікальних кадрів.

На добудову крейсера «Україна» у влади коштів чомусь немає (йдеться про 3 млрд грн), а от на катери для Ленінської кузні 8,9 мільярда гривень в бюджеті знайшли. Не виключено й те, що все це пов’язано з можливою приватизацію ДП «Миколаївський суднобудівний завод» одним високопосадовцем.

Проте навіть ця влада швидше керується не лише барижним інтересом, а виконує вказівку нашого стратегічного ворога. Адже він несе реальну, а не катерну небезпеку для агресора. Крейсер «Україна» за належного обладнання здатний по-перше, знищити будь-який надводний корабель з авіаносцем включно; по-друге, завдати удар по ударних корабельних угрупованнях противника будь-якого складу; по-третє, вирішити завдання колективної ППО флоту, з′єднань і конвоїв у близьких та віддалених районах морів та океанів (Україна володіє 37% одного з найбільших портів у В’єтнамі порту «Лотос» неподалік Хошиміна. Хтось же має його захищати?); по-четверте, ефективно боротися з підводними човнами противника; по-п’яте, підтримати наш десант й вести обстріл узбережжя, зайнятого противником.

Фахівці стверджують, що ракетний крейсер проекту 1164 (кол. «Україна») – це єдиний вцілілий від розгрому носій (поки – потенційний) ядерної зброї України морського базування. Тому його слід зберегти й відповідно модернізувати. Він повинен стати ядром корабельної групи, з якої розпочнуться нові українські ВМС ЗСУ.

Джерело: Андрій Ніцой

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв