Кримська вода: ворожа агентура знову спробує прорвати блокаду півострова

568
Хімзавод «Титан»

У Криму продовжує розгортатись екологічна катастрофа через забруднення ґрунту хімічними викидами заводу «Титан». Для очищення потрібні великі обсяги прісної води, які можна взяти лише з Дніпра (з Північно-Кримського каналу), що залишився під контролем України. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував можливі ризики.

Північно-Кримський канал (поблизу Джанкоя)

«Зрозуміло, що прісну воду у великих обсягах можна взяти лише в Україні – або купити, або захопити силою, що вимагає від російського агресора окупації Херсонщини. Україна не бажає продавати воду за документами, де вказано юридичний статус Криму як частини РФ, і це правильно. Забезпечення прав цивільних осіб – відповідальність окупанта, який мусить залишити цю територію. Інші альтернативні варіанти – дуже сумнівні. Наприклад, масштабне опріснення морської води, що в російських умовах виглядає доволі фантастично», – зауважує експерт.

Він вважає цілком очевидним, що з метою тиску на Україну в питанні відновлення водопостачання до Криму Москва застосовуватиме тиск на Донбасі, адже в руках Москви залишаються потужні важелі впливу на внутрішні справи України.

«Та не варто зосереджуватися лише на так званих ОРДЛО. Можна очікувати розширення ворожої активності у супроводі заколотів підпільної агентури в тилу східних і південних областей. Імовірно, ці дії розгортатимуть під прикриттям несприйняття Томосу і автокефалізації православної церкви, а в хаосі розпаду УПЦ МП (який неминучий після Томосу) можна буде зібрати не один «мітинг» для прикриття дій ворожої агентури. Згадаймо, як це відбувалося 2014-го року. Можна прогнозувати, що основні підривні дії диверсанти розгорнуть у районі Херсона, Мелітополя, Бердянська – щоби прорвати блокаду Криму. Якщо, звісно, СБУ не задіє адекватних заходів протидії».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв