Олександр Кочетков: Реванш «регіоналів» під патронатом Президента

507
Олександр Кочетков, політолог

Багато хто пам’ятає, як спритно Леонід Кучма повторив російську схему «Єльцин-Зюганов» на виборах 1999 року: до другого туру вивели Петра Симоненка, підняли крик про «червоний реванш» і вуаля? Але мало хто знає, що в цій схемі за Петра Симоненка відповідав особисто Віктор Янукович.

І коли в один прекрасний момент Симоненко запропонували хороші гроші і перспективи за те, що він зніметься перед першим туром на користь Олександра Мороза (Морозу Кучма програвав в одну хвіртку!), то Янукович запросив Симоненка до себе в кабінет і розповів, якого калібру дірку в голові просвердлять головному українському комуністу, якщо він зістрибне з теми.

Тобто тоді все було під контролем.

Петро Порошенко має намір повторити схему «Єльцина-Кучми»: вивести з собою до другого туру когось із «регіоналів», далі крики у ЗМІ про біло-блакитний реванш і отримаєте другий термін. Саме для цього одного з прийнятних для ПОПа кандидатів – Олега Ляшка – віддали на забезпечення саме Рінату Ахметову.

Але в нестримному прагненні зберегти владу Президент Порошенко не помічає принципових відмінностей ситуації 1999 року і нинішнього!

По-перше, колишні «регіонали» неодноразово демонстрували, що здатні домовитися і спільно діяти на загальний результат: на президентські вибори йде Юрій Бойко, всі інші, включаючи Рабіновича, Вілкула, Мураєва, Шуфрича та інших працюють на єдиного кандидата.

По-друге, у цих реваншистів є величезний фінансовий ресурс, на відміну від Петра Симоненка, який гроші на свою передвиборку отримував від влади і в тому обсязі, в якому вирішувала влада Кучми.

По-третє, у колишніх «регіоналів» є власний потужний медійний ресурс – «Інтер», «Україна», 112, НьюсВан та інші, і в сукупності це більш впливовий ресурс влади. Вже сьогодні «Інтер» регулярно веде себе як філія «Россіі 24», а що буде ближче до виборів? І практика показує, що в період кампанії медійників уже не закрити.

По-четверте, Віктор Медведчук цілком ефективний менеджер, здатний впоратися з веденням передвиборної кампанії. І він зуміє залучити достатню кількість креативників – хоч українських, хоч російських, щоб кампанія була успішною.

І нарешті, за цією схемою неприховано стоїть недоімперія, що збуджує, на жаль, численних українських адептів «русского міра».

Петро Порошенко почав з того, що зробив колишніх «РЕГІОНАЛІВ» не підсудними, а своїми партнерами по схематозу. Потім бездарним правлінням, що веде до зубожіння населення, він забезпечив зростання прихильників «русского міра». А тепер, в ілюзії самозбереження, власноруч випускає реваншистів на політичну арену.

ПОП має намір перемогти цю темну силу, підтриману недоімперією? Або сподівається, що вони його помилують і залишать намародерствуване?

Не переможе і не залишать.

Але мені плювати на ПОПа і його забаганки. Я пам’ятаю, що розумні і принципові не схильні до компромісів і не вміють об’єднуватися. Що організована команда завжди б’є талановитих одинаків. Ті, хто борються за бабло, у нас регулярно перемагають тих, хто співчуває ідеям.

Хоч би не догратися до біди …

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв