Росіяни назвали своїми головними ворогами Україну та США, – опитування

344
Відповідно до результатів опитування «Левада-центру», росіяни визнали своїми основними ворогами українців і американців.

Опитування присвятили ставленню громадян Російської Федерації до інших народів. Рекордним став показник ворожості щодо американців – 72% росіян вважають їх своїми основними ворогами.
Другу позицію отримала Україна, яку своїми головним ворогом назвало 48% росіян (Дзеркало тижня підкреслює, що ще минулого року цей показник становив лише 37%, тож цього річ встановлено «рекорд»). Величезний стрибок зробила і Туреччина – минулого року лише 1% громадян РФ назвали її своїм головним ворогом, у той час як цього року за неї проголосували 29% опитуваних.
Головними друзями Російської Федерації її громадяни визнали Білорусь (50%), Казахстан (39%)  і Китай (34%), який порівняно з минулим роком дещо втратив свої позиції (того року цей показник становив 43%). Кардинально змінилися і показники росіян щодо ставлення до Сирії – того року лише 2% опитуваних назвали її дружньою країною, у той час як цього року – вже 10%.
Найгіршим залишається ставлення росіян до Сполучених Штатів Америки й Європейського Союзу – лише 24% висловили підтримку вступу Російської Федерації до ЄС, у той час як 2009 року цей показник становив 54%.
За словами політолога Дмитра Орєшкіна, ці результати залежать від того, що росіянам показують по телебаченню, оскільки більшість із них ніколи не виїжджали за кордон: «Ставлення до країн визначається тим, що показує телебачення, оскільки більшість росіян ніколи не виїжджали за межі власної держави».

Коментарi

Коментарiв