Віктор Лешик: Росія продовжить існувати, доки залишки високоінтелектуальних кадрів не емігрують

387
Віктор Лешик, журналіст

Такі суспільно-політичні системи, яка була в СССР чи існує в Росії й почасти у нас, тримаються на якості кадрів. Знамените сталінське «кадри вирішують все». СССР проіснував доти, доки інерційно функціонувала інженерно-технічна, наукова інтелігенція з часів царської Росії, а згодом радянський єврейський креативний прошарок у всіх сферах імперії. Вимерли старі інтелігенти, виїхали євреї – СССР трохи похитався з Горбачовим і впав.

Дробління кадрового залишку СССР на самостійні державні утворення не додав принципової якості. Інерційно кримінально-політичні клани, мафіозні земляцтва доїдали залишки радянської економіки. Повезло колишнім республікам Прибалтики – вони одразу стали копіювати європейські інституції й влиття в ЄС і НАТО стало органічним і рятівним. На решті пострадянського простору кадрова деградація ніяк не підкріплювалася інституційним зміцненням. Каральним органам, військовим Росії дали більше повноважень, більше грошей, а дірки в космічних кораблях стали з’являтись, а ліквідатори ГРУ в Солсбері, як дебіли, бігають під відеокамерами з хімічною зброєю в Солсбері. Досі російська економічна система ще тримається на таких високоінтелектуальних монстрах рівня Гарварда, як Чубайс, Греф, Набіуліна, Кудрін…

Але це лише питання часу. І то недалекого. Якщо Кремль буде їх юзати, так, як юзав днями свого головного зарубіжного пропагандиста Маргариту Симоньян, то ці високолобі швидко зрозуміють: пора валіть!

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв