Віктор Небоженко: Історичні роздоріжжя та вибір України

310
Віктор Небоженко, політолог, директор соціологічної служби «Український барометр»

Перше роздоріжжя (1991-й рік)

Несподіваний для світової спільноти і населення країни стрімкий розвал СРСР і виникнення незалежної України та Росії в рамках СНД (Біловезька мирна угода).

Друге роздоріжжя (2014-й рік)

Віроломний напад без оголошення війни Росії на Україну та окупація Криму і Донбасу. Перетворення України та Росії на гострих геополітичних противників. Виникнення в 2014-2018 роках системи світових санкцій і заходів тиску на Росію. Міжнародна самоізоляція Росії на тлі її зростаючої слабкості та агресивності. Перехід всього Заходу на стратегію військово-політичного, морального-психологічного та економічного стримування перманентної агресії Росії в усьому світі.

Третє роздоріжжя (2018-2022 рр.)

Надання автокефалії майбутній Українській Помісній церкві Константинопольським патріархатом і добровільна самоізоляція Московського патріархату (МП) від всесвітнього православ’я. Невдалі спроби МП розколу і делегітимації Константинопольського патріархату. Відкрите втручання Кремля і Московського патріархату (МП) в релігійні процеси в Україні та інших країнах. Використання спецслужбами Росії «православного Талібану» в провокаціях і організації зіткнень вірян в Україні. Спроби Кремля координувати діяльність сепаратистів Донбасу, релігійного фанатизму на руїнах УПЦ (МП), «п’ятої колони» в ЗМІ та державних органах України.

Підписання «Церковного конкордату» про мир, злагоду провідних конфесій України і регулювання відносин між церквою і державою.

Перетворення Української помісної церкви на епіцентр всесвітнього православ’я.

Четверте історичне роздоріжжя (2020-2025 рр.)

Попри лютий опір Кремля прихід до влади в Україні сильного патріотичного і професійного уряду високої відповідальності та народної довіри. Успішна боротьба з агресією Росії, елітною корупцією і проведення ефективних економічних реформ. Перетворення України, яка набирає силу, на форпост європейської безпеки і центр координації демократичної та гуманітарної допомоги кризовій Росії як глобальній загрозі («Росія Смутних часів-2»).

Джерело: Виктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв