Реформа не змінить впливу Президента на суддів, − експерт

323
Експерт із конституційного права Олександр Москалюк прокоментував ухвалення законопроекту про судоустрій від 2 червня цього року й пояснив, чому Президент і надалі зможе впливати на суддів.

«Формальне призначення судді здійснюватиме Президент. Тобто формально після того, як рішення ухвалює Вища рада правосуддя, Президент має його затвердити й підписати указ про призначення. Але у проекті змін до Конституції не вказано, протягом якого терміну це має відбутися», − зазначив у коментарі Слову і ділу Москалюк.
За його словами, саме у зв’язку з цим аспектом виникає суперечливість у тлумаченні нового законопроекту: «Не винятком були ситуації, коли ухвалювали рішення про призначення певного судді, глава держави мав його підписати, але на підписі в Адміністрації Президента цей проект указу міг лежати роками. Виникає питання: чим керується Президент, якщо рік чи два не підписує указ, враховуючи, що всі етапи відбору пройдені?».
Він також підкреслив, що попередньо пропонували в Основному законі прописати зміни, щоб після того, як Вища рада правосуддя запропонує кандидатуру, Президент протягом 10 днів був зобов’язаний підписати указ, і таким чином можна було б усунути його вплив, оскільки в ухваленому варіанті насправді глава держави й надалі впливатиме на ситуацію.
Нагадаємо, 2 червня ухвалила Закон «Про судоустрій і статус суддів», після чого вже за кілька годин 335 народних депутатів підтримали внесення змін до Конституції України в частині правосуддя.

Коментарi

Коментарiв