Росія обзавелася впливовим лобі в ПАРЄ

562
В Асамблеї вже узгодили ключові моменти із представниками РФ, щоби російська делегація уникла санкцій

До регламенту Парламентської асамблеї Ради Європи можуть внести поправки, які гарантуватимуть російській делегаці повернення до ПАРЄ без санкцій. Лобі, яке хоче пробачити РФ під маскою «повернення до діалогу», – дуже впливове, і тому просуватиме це рішення дуже активно. Про це пише Європейська правда з посиланням на власні джерела.

За даними співрозмовників, цей підхід узгоджений між генсеком Ради Європи Турбйорном Яґландом та представниками РФ, а також із Берліном та кількома іншими західними столицями. За останніми домовленостями, санкційний механізм планують знищити не повністю, але ускладнити його настільки, щоби застосувати санкції щодо Росії було вкрай непросто.

Для цього планується підвищити до 2/3 кількість голосів, необхідних для підтвердження санкцій (нині достатньо половини голосів). До того ж процедура ініціювання санкцій буде змінена таким чином, що Росія матиме змогу заблокувати сам розгляд питання, якщо збере достатньо людей у залі – кількість підписів, які треба зібрати для початку розгляду питання, не буде відома наперед.

При цьому в проекті резолюції взагалі немає згадки про РФ.

Ситуація виглядає таким чином, що нібито це рішення ухвалюється не через бюджетну кризу, не через російський ультиматум, а як планова реформа.

9 жовтня ПАРЄ розглядатиме доповідь про повноваження та право голосу національних делегацій. За підсумками ухвалять резолюцію та рекомендації комітету міністрів Ради Європи. Йдеться про внесення поправок до регламенту, які в майбутньому можуть повернути російську делегацію до асамблеї.

Як відомо, зараз ПАРЄ має право накладати обмеження прав (санкції) на делегації тих країн, які грубо порушують принципи Ради Європи. На цих підставах у 2014 і 2015 роках ПАРЄ обмежувала в правах російську делегацію.

У 2016 році Росія перестала брати участь в роботі Асамблеї та не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів, уникаючи таким чином підтвердження санкцій. Робота Росії у всіх інших органах Ради Європи тривала.

З 2017-го року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв