Між Україною та НАТО знову маячить угорська проблема – коментар експерта

433

У черговий раз розгортається спіраль дипломатичного конфлікту між Україною та членом НАТО і ЄС Угорщиною. Будапешт не сприймає українських дій на Закарпатті та погрожує різноманітними проблемами. Для видання InfA експерт аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Олійник прокоментував, яких капостей можна очікувати від офіційного Будапешта для євроатлантичного курсу Києва.

На думку експерта, співпраця з НАТО залишається під загрозою торпедування Угорщиною, з якою в України останнім часом відносини відчутно зіпсувалися.

«Справа в тому, що Київ нарешті хоч трохи звернув увагу на Закарпаття, згадавши, що й за горами – Україна. Дійшло до гучного скандалу й екстрадиції консула в Береговому, який роздавав угорські паспорти місцевим жителям. Голова угорського МЗС Петер Сіярто від імені офіційного Будапешта підтримав практику подвійного громадянства. Більше того, після висилки консула пообіцяв показати Києві «кузькину матір» – блокувати євроатлантичні зусилля України.

Керманич МЗС Угорщини Петер Сіярто
Західні європейці критикують Будапешт за порушення принципів толерантності, тоді як Вашингтон продовжує розглядати угорців як важливу ланку вісі Тримор’я. Але й надто заступатися за нахабних мадярів ніхто не буде. Україна має всі можливості поставити на місце не в гіперактивного сусіда. І хай угорці зірвуть кілька самітів Україна – НАТО. Честь держави – важливіша, щоби нас поважали і рахувалися з нашими інтересами».

Антиукраїнська діяльність угорських емісарів на Закарпатті має одержати належну відсіч. Тим більше, що всі сусіди угорців мають з ними проблеми – румуни, серби, хорвати, навіть австрійці. Хіба зі словаками Орбану вдалося досягти потепління, та швидше за все, ненадовго, бо третина населення Словаччини – угорська меншина. Тож настає час формувати союз для стримування угорського реваншизму, – упевнений експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв