Newsweek назвав ризики політичної гри Савченко

191
Аналітик компанії з оцінки міжнародних ризиків Verisk Maplecroft Дараґ МакДоувелл спрогнозував, що нещодавно звільненій із російського ув’язнення народному депутату України Надії Савченко вдасться здолати корумповану систему влади, проте питання в тому, як ситуація розгортатиметься після цього.

У статті для Newsweek аналітик зазначив, що Савченко з героїчного державного символу перетворилася в повноцінного політичного гравця, який із часом може стати одним із найважливіших в історії України в цілому.
Він висловив упевненість, що нардеп уже визначилася зі своєю нішею в політичному житті – про це свідчить її заява про готовність стати Президентом, «якщо таке бажання висловить народ». Тим не менше, наступні президентські вибори лише через три роки, тому поки Савченко працюватиме в Комітеті ВРУ з питань оборони, зокрема вона контролюватиме питання щодо незаконно ув’язнених українців у Російській Федерації.
За словами МакДоувелла, це досить «хитрий хід», оскільки навіть за допомогою непопулярних і суперечливих рішень Савченко вдасться завоювати ще більший авторитет на політичній арені. В такому разі вона вже протистоятиме не конкретному політику, але й системі влади в цілому. 
Аналітик підкреслив, що політична система, сформовано в Україні після нещодавньої революції, має згубний вплив на державу, а разом із відсутністю необхідних реформ, російською агресією і внутрішньою нестабільністю це майже зруйнувало інвестиційний клімат. 
У цій ситуації саме Савченко стала головним політичним актором, змагання за якого розпочали Президент Петро Порошенко й лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко. Тим не менше, автор упевнений, що «Савченко-особистістю» буде набагато складніше маніпулювати ніж «Савченко-символом», тим більше враховуючи її виражену неприхильність до чинної влади.

Коментарi

Коментарiв